- Aztán, a „katasztrofális” egészségügyi helyzetet az is jellemzi, hogy jelentősen csökkent a várólisták száma és a várakozási idő. Olyannyira, hogy Nagybritániából ide járnak műtétekre (168 óra !!!), mert ott nem tudnak időpontot mondani.
- A napokban írtam, hogy szaruhártya műtétre 1 fő vár. A várakozási idő, 768 nap. Egyszerűbb mindent magánúton intézni, mint várni arra, hogy a TB finanszírozással rád kerüljön a sor.
- Itt picit rámozdulok, a három felkiáltójeles 168 órára. Ami helyesen írva „168 Óra”. A helyesírás, ma már nem számít. Nincs idő olvasgatni, átnézegetni. A hírnek terjednie kell mihamarabb, hogy meg ne előzzék Őket a megjelenésben. Nos, egy közéleti hetilapról beszélünk, amelyet 1989-ben alapítottak. Alapvetően egy hét történésit elemezgették, lévén ennyi óra egy hét. Ennek előzmény, hogy a Magyar Rádió rendelkezett ilyen nevű műsorral, 1971-től kezdődően. Ez szombat délután másfél órás, vasárnap reggelenként pedig, két és félórás belpolitikai magazinműsor volt. A már említett hetilap feladata volt, hogy ami eredetileg a rádióban elhangzottak műsorok, azt szerkesztett formában közzé tette. Jogosan merül fel a kérdés: miért nem hívták Hét-nek? Mondom azt is. A Hét már létezett. A Magyar Televízió műsoraként. Ez indulásakor, egyórás hírmagazin volt, amely hetente vasárnap esténként 7 órakor került adásba. Mindez 1970-ben lett elindítva.
- Aztán, fél Európa ide jár fogorvosi ellátásra.
- Ez igaz. Erre a Dunántúlon szakosodtak is fogorvosok, akik a fogrendbetétel turizmusra alapították vállalkozásaikat. Jegyzem meg, hogy ezt nem a TB szervezi,és nem is a TB finanszírozza. Mellesleg, a TB havi szinten nem finanszíroz csak egy meghatározott számú beavatkozást. Jót téve ezzel a fogorvosoknak, hogy van idejük a magánrendeléssel foglalkozni. Most csak fogorvosokról beszélek, de nyilván így van más területeken is. Ebből alakulnak ki a várólisták. Visszatérve, a bekezdés első mondataihoz. Itt a keleti végeken az a baj, hogy kevés nyugati turista jön el eddig. Pedig itt is vannak szép tájak, és jó fogorvosok.
- Aztán, Párizsban két hetet kell várni, hogy bejusson valaki a körzeti orvoshoz.
- Párizsban nem tudom, hogy mi van. Amszterdamban, ha sürgős 3-4 nap alatt bekerül az illető. Ha nagyon sürgős, akkor a kórház sürgősségi osztálya fogadja. Jegyzem meg, nem nagyon rohangálnak oda, mert vastagon fog a ceruzájuk. Nálunk rémtörténeteket hallani arról, hogy bánnak azzal a beteggel, akit nem mentő vitt be a sürgősségire. Tudom Én, hogy a mentők, már diagnózissal viszik oda a pácienseket. Ezek alapján rangsorolják Őket. Azt gondolom. Nyugati mintára, valaki meghallgathatná Őket. Az már nagyon meg tudja nyugtatni az embert, ha érzi nincs teljesen magára hagyva. -.appa.