- Tesla csodafegyverének híre Japánba is eljutott. Jamamoto tengernagy, a legjobb japán fizikusokat utasította, próbálják megépíteni a Teleforce-ot. A kutatók arra következtetésre jutottak, hogy ez lehetetlen. Ami miatt Teslának sem sikerült, túl sok energiát igényelne. Nem adták fel, és más irányban folytatták a kísérleteket, mikrohullámmal. Ez sokkal közelebb állt a sajtóban megszületett „halálsugár” koncepcióhoz, mint Tesla eredeti tervei.
- Az alap az volt, hogy brutális teljesítményű magnetronokkal (ezt akkoriban a radarokhoz fejlesztették ki, de ez az alkatrész dolgozik a mai mikrohullámú sütőkben is) hoznak létre nagy energiájú, koncentrált mikrohullám-nyalábokat, ami kellemetlen hatással van a célpontokra. Az élő szervezeteket gyakorlatilag megfőzi, a belső égésű motorokat pedig megállítja. Ezt együttesen, elméletileg elég hatékonynak vélték harci repülők kiiktatására.
- A csodafegyver a Ku-Go nevet kapta, és öt és fél éven át dolgoztak rajta egy titkos laborban. 1943-ra sikerült addig eljutni, hogy körülbelül két méteres távolságból a kísérleti állatokban tüdővérzést idézett elő, és hasonló távolságról sikerült vele leállítani egy repülőgép motorját (igaz, azt még motorház sem védte). Akkor már Midway és Guadalcanal után jártunk. A csendes-óceáni hadszíntéren a japánok rég elveszítették a kezdeményező szerepet, és egyre reálisabb lett az amerikai invázió fenyegetése. A Ku-Go így megkapott minden támogatást, hátha azzal vissza lehet majd verni a partraszállásra készülő amerikai erőket. 1944-ben egy minden addiginál fejlettebb és erősebb, 30 kilowattos prototípust próbáltak ki, amivel 30 méteres távolságból sikerült megölni egy kísérleti nyulat és egy mormotát. Előbbi tíz, utóbbi húsz percig volt kitéve a mikrohullámú sugárnyalábnak. Emberen sosem próbálták ki – a hivatalos verzió szerint, de a japán hadsereg hírhedt 731-es osztagának néhány dolgát ismerve elképzelhető, hogy csak dokumentáció nem maradt fenn az ilyen jellegű kísérletekről.
- Akárhogy is, a demonstrációt sikernek minősítették, és kiadták az utasítást egy gigantikus, négy, egyenként 300 kilowattos magnetronból álló, 10 méteres antennával működő Ku-Go megépítésére. Ez a tudósok számításai szerint 100 kilométeres távolságból lett volna képes reprodukálni az addigi legjobb eredményt (nyúl esetében a tíz perc múlva beálló halált). Ez a fegyver azonban már sosem készült el. Közbejött, az amerikaiak által kifejlesztett legújabb csodafegyver, az atombomba. Ami hatásában sokkal durvább, a Ku-Go-nál. Ami abból adódik, hogy támadó fegyver. A bevetés után Japán számára egy út volt. A kapituláció. -.appa.