- A SZU nem az, ami perceg a fában. A Szovjetuniót rövidítették így. Totalitárius nagyhatalom volt. Egy ellenpólus szerepét töltötte be, az USA-val szemben. Brzezinski nagy szerepet játszott a Szovjetunió, meg egyáltalán a keleti blokk széthullásában. Zusammen úgy, ahogy volt (Varsói szerződés, KGST). Ő egy lengyel származású amerikai politológus, politikus, geostratéga volt. Jimmy Carter nemzetbiztonsági főtanácsadója 1977–1981 között. A szakosítón egy órán szóba került. Valaki igen lekicsinylően beszélt róla. Bimbó professzor, azt mondta. Nagyon okos ember, kár hogy nem a Mi oldalunkon áll. A prof látta, hogy a fegyverkezési versenybe, amibe belekényszerítettek bennünket. Nem bírjuk.
- Azt le kell szögeznünk, a háborúk nem a SZU szétesése óta vannak. Ez, az ember alapvető természetéből adódik. A II. VH . befejezése óta, összesen 26 békés nap volt a Földön. Vagyis összesen egy hónap sem. Obama azzal kezdte, hogy Béke Nobel-díjat kapott, majd eltöltött nyolc évet úgy, hogy végig háborúzott. Vissza kellett volna venni tőle, mint arra érdemtelentől. Erről jut eszembe Novák Kati francia Becsületrend lovagkeresztje (2019).
- A római birodalom szétesése után lett egy visszaesés az emberiség népesség növekedésében. A fosszilis energiák felhasználása, a technika fejlődése lökte meg a népesség robbanásszerű felfutását. Erről megint Katikánk jut eszembe. 2024. szeptemberi hír. Stephen J. Shaw nevű demográfussal közösen alapított X·Y Worldwide nevű non-profit szervezet vezérigazgatója lett, és „azon dolgozik majd, hogy világszerte növelje a születések számát”. Bizonyára úgy gondolja kevés ember él a Földön. Miért nem alapított olyan szervezetet, ami a meglévő népesség éhség gondjait próbálná megoldani. Kell még több éhes száj?
- Amerika persze, hogy nyomja Izraelbe a pénzt és a fegyvert. Érdeke azt kívánja, mint az Ukrajna esetében is van. A fegyverekből rengeteg pénz van. Ez, az egyik. A másik. A tisztázatlan helyzetek jók az USA számára. Ő ajánl megoldást, a dollár segítségével. Hogy az mennyit ér, az más kérdés. Jól el tudják adni, mintha önzetlen segítség lenne.
- Ebben Én nem látok semmi meglepőt, hogy Amerikába mennek a tudósok. Hát persze. Amerikának, már a II. VH alatt is, és az óta is egyik tevékenysége, hogy külföldi tudósokat csábítsanak az országba. Agy elszívás. Ez kifizetődő nekik. Gondoljuk végig. Ott van a képzett ember. Doktorandusz, vagy már kész doktor. Kimegy dolgozni Amerikába. Gondolja, gyakorlatot szerez. Kelendőbb lesz Európában is. Teszi a dolgát. Meg vannak vele elégedve. Amikor letelik a szerződése, akkor előállnak egy visszautasíthatatlan ajánlattal. Persze, hogy elfogadja. De az egy félreértés, hogy ezzel munkahelyet vesz el az amerikai tudósoktól. -.appa.