- Sokszor vizsgálták már a torinói leplet. Természetesen minden esetben tudományos alapossággal. Rendre jelennek meg tudományos cikkek, amik bizonyítják a lepel eredetiségét. Olyan eredmény is van, ami szerint a Lepel középkori hamisítvány. Amiről legutóbb olvastam, a szerint a lepel eredeti, és kétezer év körüli. Az összehasonlító vizsgálat alapja az volt, hogy ismert korú len vásznakban vizsgálták a szálak szerkezetét. Ezen mérések azt erősítették meg, hogy a vizsgálat alá vont vászon, az eredeti Torinói Lepel.
- Régebben volt egy mikroszkópos vizsgálat, ami szintén azt bizonyította, hogy a lepel eredeti. Itt a vászonról pollen mintákat vettek. Ez is azt bizonyította, hogy a lepel történeti útját tekintve, azon térségek virágporai találhatóak, amerre a lepel járt. Kivétel egy ciprusi eredetű pollen, amiről nem tudni, hogyan kerülhetett a lepelre.
- A Lepel eredetiségét vitatók szerint, a vászon egy mesterien kivitelezett középkori hamisítvány. Az 1988-ban elvégzett szénizotópos kormeghatározás alapján, azt találták, hogy 1260, és 1390 közötti időből származik a vászon. Sokan vitatják az eredmény pontosságát. Azt mondják, a mérésbe bezavart, az időközben rárakódott szénizotóp. E miatt mérték fiatalabb korúnak a vásznat. Itt még egy pillanatra visszaugrok a virágporhoz. A hamisító nem tudhatta, hogy a jövőben vizsgálni fogják a vásznat. Azt főleg nem, hogy mikroszkóppal megnézik a rajta található polleneket. Kétségtelen, hogy Krisztus születése előtt használtak nagyítót, de a mikroszkópot 1590-ben, hozták létre. Ez alapján, azt mondhatjuk, hogy a Lepelhamisítója időutazó volt. Jelenlegi ismereteim szerint, - amit most elfogadok – az időben visszafelé menni nem lehet.
- Itt most mégiscsak visszamegyek az időben. Na, nem szó szerint, csupán az írásos emlékek szerint. Anastasio Ballestrero torinói bíboros, még a Lepel őrzője volt, amikor egy levelet írt Luigi Gonellának. Ő volt a tudományos tanácsadó, mikor a szénizotópos kormeghatározás történt. Levelében Ballestrero határozottan állította Gonellának, hogy a szabadkőművesek keze volt a dologban. Szerinte a szabadkőművesek mindenáron ki akarták mutatni, hogy a lepel középkori eredetű. Márpedig ebben az esetben mondhatjuk, hogy a lepel hamisítvány. Annyi látszik bizonyosnak, hogy a Torinói Lepel eredeti volta zavarja azokat, akik nemcsak Krisztust, de a feltámadást is tagadni akarják.
- Zárszóként idézem Giacomo Biffi bíborost: „egy katolikus számára, ha kiderül a lepelről, hogy hamis, nem változik semmi. Minden megváltozik azonban az ateista számára. És talán ettől fél az, aki mindenáron be akarja bizonyítani a lepel hamisságát.” -.appa.