- Azt gondolom, hogy a pénz, a mások feletti uralom olyan dolog, ami sosem elég. A mások feletti uralomnak van egy olyan mellékhatása, hogy egyszer-csak magára marad az ember. Egy idő után, már nem bízik senkiben. Aminek van is alapja. Az alattvaló azt gondolja. Neked annyi van, hogy nem is tudod, hogy mennyi. Kicsit lecsípek belőle. Észre sem veszed, nem fog hiányozni. Ez téves gondolat. Egy határon túl, már semmi sem elég.
- A telefondíjakat is csökkenteni akarja Viktor. Egy nyavalyát. Azért vette a Vodafont, hogy átprivatizálja Lölőnek. Ez a célja lehet, a repülőtér visszavásárlásával is.
- Még egy röpke gondolat Ferenc pápáról. Beszélgetett LMBQT emberekkel. Nem merült fel, még halványan sem, hogy ki kellene őket irtani. Hát igen. Ki vagyok Én, hogy ítélkezzek? Ahhoz itt van Orbán Viktor, Bayer Zsóti, meg a többiek. Viktornak könnyű dolga van, legfeljebb megint azt mondja félreértették.
- Visszatérve, a két új világrendre. Azt gondolom megoldható a két dolog összeegyeztetése. A számítógépeket programozni kell. A számítógép felméri az emberek óhaját, kívánságát. Ennek alapján a mesterséges intelligencia kidolgozza, mivel ámítsák a népet. Ezt alkalmazzák a széles néptömegek fölött. Nyílván egy átmeneti időre (ami aztán marad az idők végezetéig). Trump ugyanebben a cipőben jár. A nehezen megszerzett hatalmát nem adja át egy gépállatnak. Megkockáztatom. Sem Trump, sem Viktor nem adja át békésen a hatalmat. Nem várhatunk tőlük demokratikus reagálást, ha hatalomvesztésre kerülne a sor. Amiben nincs semmi meglepő. A fasizmus nem a demokráciáról híresült el. Azt is megkockáztatom, hogy a választásokon csalások fognak előfordulni, amik nem fognak kiderülni.
- Tehát a két út, különbözőségük miatt összeférhetetlennek tűnik. Ennek ellenére, egyelőre megvannak egymás mellett. Előbb utóbb eljön, - a kigyőz? - kérdése. Annyi bizonyos, hogy első lépésként, mindkét esetben a liberális demokráciát meg kell szüntetni. Erről elmondhatjuk, hogy ez a manőver Föld szerte igen jól halad.
- Azt gondolom a liberális demokráciáról, hogy egy politikai, társadalmi keretrendszer. Egy olyan irányultságú berendezkedés, amely több ismérvvel rendelkezik. Jellemzői közé tartoznak a szabad választások, a hatalmi ágak szétválasztása, a jogállamiság, az emberi, - és állampolgári jogok mellett, a polgári, és politikai szabadságjogok tiszteletben tartása is megvalósul. A rendszer célja, hogy a békés egymás mellett élés és együttműködés lehetőségeit megteremtse. Elfogadja, hogy az emberek alapvetően különféle gondolatokat, nézeteket vallanak, a világról alkotott elképzeléseikben. Belátják, jobb egy olyan világban élni, ahol sem világnézeti, sem más meggyőződésük alapján nem civakodnak, nem pocskondiázzák egymást. Ezen elvek mentén, az állam irányítói, nem használnak embertársaikkal szemben sem pszichikai, sem fizikai erőszakot. Nem hajtják őket az uralmuk alá. Ezekből eredően a társadalom, a közösség minden tagja, a törvényes keretek betartása mellett, szabadon úgy dönt és viselkedik, ahogy azt a meggyőződése diktálja. (Vagyis a szabad akarat, amit annyira preferálsz). -.appa.