- Azt írtam, hogy Tesla részecskefegyver készítéséről ábrándozott. Miből gondolom? Mikor 1934. nyarán bejelentette a csodafegyvert, akkor azt mondta: „nagy sebességre felgyorsított lövedékekkel operál a fegyver”. Azt is mondta, „egy vákuumkamrában higanyrészecskéket a hangsebesség 48-szorosára gyorsít”. Ekkor még a nehézión gyorsítók nem léteztek, de ábrándozni lehetett róla, hiszen a gyorsítók már léteztek.
- A ciklotron elvi lehetőségét Szilárd Leó szabadalmaztatta 1929. január 5-én. Nem próbálta meg a gyakorlatban megvalósítani. A ciklotront Lawrence és hallgatója, Livingston valósította meg 1930 és 1932 között. Vagyis Tesla tudhatott a részecskegyorsítókról. Az első ciklotron olyan 10 centi átmérőjű volt. Az óta különböző gyorsítókat találtak ki, és építettek meg. Amit ördögtől valónak tartasz, az LHC jelenleg a legnagyobb. Gyűrűje kerülete 27 km. Azt jól mérte fel Tesla, hogy gyorsítóhoz nagyon sok energiára van szükség.
- Másik ábrándja a vezeték nélküli áramszállítás a levegőben. Ezzel is szépen keresett. A korszak egyik leggazdagabb befektetési bankárától, J. P. Morgantól Tesla, 1901-ben 150 ezer dollár, támogatást szerzett. Ebből egy 56, más helyen írva 57 méter magas, gomba alakú tornyot építetett, fából és rézből. Helyileg Long Island északi partjainál. A terv az volt, hogy ez egy kommunikációs, és energiatovábbító torony lesz, és az Atlanti-óceán teljes egészére tud majd üzeneteket és képeket továbbítani, sőt telefonkapcsolatot lehet létrehozni az úton lévő hajókkal. Ehhez a Földet használta volna vezetőként, a továbbítandó jelek számára. Ebből sem lett semmi. Azaz, 1901-1902-ben a torony felépült. Azt írják, hogy 1906.-ig működött. Akkor leálltak a kísérletek. Mit értsünk működés alatt. Nincs róla hír, hogy továbbított volna képeket, vagy telefonüzeneteket.
- Arról lehet olvasni, hogy a torony építése közben Tesla fejében még nagyratörőbb terv született meg. Tesla meg volt arról győződve, hogy lehetséges az elektromos áram és így az energia továbbítása a levegőben vezeték nélkül. Nem a kötekedés miatt, de az eredeti rendeltetésében is benne volt, hogy energiatovábbító lesz. Igaz az eredeti tervben a Föld lett volna a vezeték.
- Az új ötletben a levegő vezette volna az áramot. Sehol sem említik, - honnan vette volna az áramot? Így a meglévő tornyot arra akarta használni, hogy azzal több millió volt feszültséget továbbít New York felé, amivel biztosíthatja az egész város áramellátását. Ehhez több toronyra lett volna szükség. Ebből arra következtetek, hogy a Föld, mint vezető nem jött be. Annyi bizonyos, hogy légvezetékes áramszolgáltatás esetén van szerepe a Földnek. A lényeg Tesla nagy tervének megvalósításához, és a jelentős többletköltségekhez Morgan nem járult hozzá. E verzió szerint Tesla 1906-ban a torony befejezése, és működésbe lépése előtt abbahagyta a projektet. A Tesla tornyot 1917-ben lebontották. Itt is van ellentmondás. Két év alatt megépült. E verzió szerint nem. Minden esetre, ha jól sejtem Tesla eltapsolta a 150 ezer dollárt.
- Egyes vélemények szerint Morgan azért vonta meg a támogatását, mert attól félt, hogy a találmány tönkreteszi a többi energiaipari vállalkozását. Más verzióban Morgan azt kérdezte. Hogyan mérik? - ki mennyit fogyasztott. Tesla azt válaszolta, - nem lesz mérve, ez ingyen energia. Ekkor döntött úgy Morgan, hogy nem finanszírozza tovább Tesla tevékenységét. Teszem hozzá. Nyugodtan kimondhatjuk, hogy Tesla hóbortját. -.appa.