- Arra gondoltam visszatérek Teslához, már csak azért is, hogy felelevenítsem számodra. Ő 1881-ben Budapestre költözött abból a célból, hogy a Puskás Tivadar-féle American Telephone Companynek dolgozhasson. Sikerült is. Így, ebben az évben, a budapesti telefonközpont átadásán, Tesla lett a cég főmérnöke. Kis idő múlva feltalálta a telefon kihangosítót. Ezt tekinthetjük az első hangszórónak. Tesla önéletrajzi írásából tudhatjuk, hogy a Városligetben sétálgattak Szigeti Antallal. Ekkor történt, hogy amin már öt éve gondolkozott, a váltakozó-áramú motor működésén, azt a porba egy bottal lerajzolta. Csak úgy emlékeztetőleg, ezen poénkodtam is, hogy megjelent neki a gonosz, és a negatív entitás súgta meg neki, hogy miként működik a motor. Ugyanis Tesla sétaközben, Goethe Faustját idézte eredetiben.
- Tesla 1882-ben Párizsba költözött Puskás Tivadar ajánlásával, hogy a Continental Edison Companynál dolgozzon. Itt elektromos készülékek javítása és fejlesztése volt a feladata.
- Strassburgi kiküldetése alatt 1883-ban megépítette a Városligetben felvázolt váltakozó-áramú motorjának első, kísérleti példányát. Ebben forgó mágneses teret használt a motor meghajtásához. Ezt majd 1888-ban szabadalmaztatta az USA-ban.
- Nikola Tesla az 1890-es években már megálmodta a vezeték nélküli áramellátást, Ehhez megcsinálta az úgynevezett „Tesla-tekercset”. Ez váltó váltóáramot generált. Egy bökkenő volt vele. A feltaláló, nem tudta bizonyítani, hogy az általa készített eszköz képes irányítani nagy távolságokon keresztül is, az elektromosság hullámait. A mostani Tesla tekercsek esetében, kicsivel több, mint egytizede jelenik meg a vevőn.
- 1900-ban Tesla visszatért Colorado Springs-be, hogy folytassa a kísérleteit. A leírások szerint a következőket mondta: „Ha üzemanyagot használunk energia kinyerésére, akkor nagyon hamar eltékozoljuk a tőkénket. Ez barbár, szörnyen veszteséges módszer, és az eljövendő nemzedék érdekében azonnal be kell szűntetni.”
- Teszem hozzá, az általa próbált vezeték nélküli áramtovábbítás is igazán veszteséges volt. Ezek a próbálkozásai meglévő árammal történtek. Szó nincs az ingyen energiáról. Amiről az a legenda járja napjainkig, hogy korlátlanul kinyerhető. Ha ez, igaz lett volna, akkor minek kellett volna továbbítani. Vezetékkel, vagy a nélkül. Ahol szükséges ott megcsapolják az ionoszférát és használják. Azért mondom, mert olvastam olyanról, hogy Tesla ezt akarta megvalósítani. Jegyzem meg, ez a szféra kb. 80 kilométer magasságban van. A légkör tele van elektromossággal. Villámok vannak lejjebb is. Mi több lecsapnak a Földre. Hazánkban, éves átlagban, négyzetkilométerenként kettő. Csakhogy, azt nem tudhatjuk az elektromosság hol jön ki a légkörből. -.appa.