- Azt is írtad: „A napokban olvastam/hallottam, hogy már vannak készen olyan készülékek, amelyet egyszer olcsón megvesz valaki és kifogyhatatlan energiát biztosít vég nélkül.” Szerintem meg nincs ilyen. Tovább megyek, - nem is lesz. Viszont, évek óta lehet kapni a neten, olyan kis kütyüt, amit az áramkörödbe építhetsz, és utána alig fogyasztasz áramot. Nem vettem ilyet, de az ismerőseim közül sem vett senki. Kütyü van, de nem hiszem, hogy hozná az elvárásokat. Piaci megfontolás: olcsó úgyse fognak reklamálni. Aki mégis, annak visszaküldik az árát. Jó buli. Kis befektetés, nagy haszon.
- Az előbbi bekezdés első két sorát, így folytattad: „Ez tudomány, amiről te írsz, az mint ahogyan mondtam már, csak „ismeretek” semmi köze a tudományhoz! Ne felejtsd el a vakok és az elefánt példa dolgot, pontosan illik rá!” Hát hallod. Az, hogy olvastál, hallottál valamit, és az már tudomány számodra, igazán meglepett. Itt is vannak emberek, akik azt mondják, hogy a Blikk-ben olvasta. A boltban hallotta, és tényként fogadják el. Ez a hit régiója. Amikor nem létező, feltételezett dolgokat valóságként fogadunk el. Most mondod: Gyulusom benne ragadtál a materializmusban. Annak idején Bimbó professzor, azt mondta: maga egyoldalúan eltúlozza a gyakorlat jelentőségét. Majd a mögöttem ülőre nézve, azt mondta: a főorvosnő, az elmélet jelentőségét túlozza el. Magukat keresztezni kellene. Azt mondtam erre: professzor úr. Minden elmélet annyit ér, amennyit a gyakorlatban meglehet valósítani belőle. Annyit mondott: ez igaz.
- Tovább idézlek: „Tesla mondta a „tudósoknak” hogy ahelyett, hogy a világot az anyag szempontjából vizsgálnák, jobban tennék és többet értenének hozzá, ha a világmindenséget mint energiát és frekvenciát vizsgálják, mert az anyagi világ nem létezik, csupán a frekvenciák! Ez ellen nincs mit mondani, mert tutira igaz!” Mondod Te! - ez utóbbi mondatot. Csakhogy a tudósok akkor már éppen azt vizsgálták, hogy milyen módon függ össze az anyag és az energia. A hullám-részecske kettősséget. Azt az elgondolást, hogy a fény, és az anyag mutat hullám-, és részecsketulajdonságokat is. Azt gondolom, ezzel Tesla tisztában volt. Minek mondott volna ilyat? Hacsaknem magára akarta irányítani a figyelmet.
- A leveleidben előszeretettel írsz hullámokról, és frekvenciákról. Nos, a kettő nem választható el egymástól. Írtam is erről, de ezeket a részeket, mint Neked nem tetszőket figyelmen kívül hagyod. Legfeljebb megjegyzed, hogy megragadtam a materializmusnál.
- Tesla tisztában lehetett Boltzmann munkásságával, aki a maga idejében, mikor az még a tudományos közfelfogás által nem volt elfogadva, már feltételezte az anyag atomos, molekuláris felépítését, és erre építette elméleteit. -.appa.