appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Szükség van e tudományra? 187/2024 (XII.02.) töprengés

2024. december 02. 08:50 - appasztorik

  • Azt tényleg nem írtad, hogy a tudományra nincs szükség, de egyik leveledben eléggé leszóltad a kutatásokat, „iránya vesztett, visszamaradt és dogmatikus” külön megemlítve az MTA-t. Volt olyan időszak az emberiség történetében, hogy a fizikára semmi szükség. Már csak pár kérdést kell tisztázni, és a tudomány ezen a területen nincs több tennivaló. Itt nem véletlenül hozom fel Planck történetét. Vonok egy kis párhuzamot közte és Tesla között, aki 1856-ban született. Kortársak voltak. Planck 1858-ban született. 16 évesen elvégezte a gimnáziumot. Érdeklődött az elméleti fizika iránt. A fizikaprofesszora, Philipp von Jolly volt. Az elméleti fizika iránti érdeklődésére a következőket mondta: „ebben a tudományágban már szinte mindent felfedeztek, és már csak néhány jelentéktelen lyukat kell betömni”. Abban az időben sok fizikus gondolta így.
  • Amit az LHC-ről írsz, annak véleményem szerint semmi alapja. Miért kellene LHC a negatív entitások Földre jöveteléhez. A mini fekete lyukak, - amitől az üzembe helyezés előtt rettegést próbáltak kelteni az LHC ellen, – mint megtapasztaltuk nem jött be. Az Egység Törvénye I. kötetében benne van, hogy a két világháborúban a negatív entitások lelkeket raboltak. Akkor nem kellett kapukat nyitni a negatív entitások előtt? Akkor még sehol sem volt a Nagy Hadron Ütköztető. Ez mire megépült Euro milliárdokba került, és folyamatosan fejlesztik. Az is tény, hogy nem mindég volt ez így. Rutherford mondta: a kísérleti berendezéseket mindig össze lehet „madzag és pecsétviasz” módszerrel barkácsolni. Neki ez meggyőződése volt. Feljegyezték róla, hogy a kísérleti berendezések tervezésében, és elkészítésében rendkívül ötletes megoldásai voltak. Ehhez tartotta is magát. És mellé nem köteleződött el. E miatt nem fogadott el támogatást sem iparvállalatoktól, sem magánszemélyektől. Ez ma, már nem igaz.
  • A kvantum mechanika születés napját a világháborúk előtti időkre teszik. Planc-ot tartják a kvantummechanika megalapítójának. Úgy tartják, hogy Einstein-nel tették le a modern fizika alapjait. Igaz később Einstein támadta a kvantummechanikát.
  • Planck, kutatásának új eredményeiről 1900. december 14-én számolt be a Berlini Fizikai Társaság előtt. Ezt a napot tekintik a kvantummechanika megszületésének. Igaz, ekkor Tesla Amerikában volt (ebben az évben tért vissza Colorado Springs-be), de nyílván értesült erről az eredményről. Már-csak azért is feltételezhetjük ezt, mert Tesla ugyan gépészmérnök és villamos mérnök volt, de igen fontos elméleti és gyakorlati részecskefizikai és gravitációs kutatásokat is végzett. Tehát érdeklődött a téma iránt, mint a részecskefizikában is jártas személy. -.appa. 
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr5918742948

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása