appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Ugrik a majom  179/2024 (XI.18.) töprengés

2024. november 18. 06:53 - appasztorik

  • Nem fogjátok elhinni. A kvantumfizika miatt. Idézem is, amit velem közöltek. „Na most ugrik a majom a vízbe: a kvantum fizika már feltételezi a több dimenziós szerkezet lehetőségét, ami teremtett dolog kell legyen, és nem randomizált véletlen, így amikor azt mondom,hogy a tudás végtelen, akkor nem a 3 dimenziós világban végtelen, hiszen az maga is véges, hanem a felsőbb dimenziókban.”
  • Nem gondolom, csupán attól, hogy valami több dimenziós, az bizonyíték arra, hogy teremtett dolog. Nem kötekedni akarok, de (és ezzel már kötekedek is) a három, az már több dimenzió. Azt a kitételt, miszerint a tudás végtelenségének határ feltétele, hogy 3-nál több dimenziós világban kell létezni. Az indoklás, azt feltételezi miszerint a háromdimenziós világ az véges. Ez egy olyan axióma, ami ellent mond a tapasztalatoknak. Tudom, erre megint azt mondod, le vagyok ragadva a materialista világszemléletnél.
  • A majom nagyon régen a vízbe ugrott. Azt gondolom, ha a kvantummechanika kezdeteit keressük, akkor az egész ott indult el, mikor az általad leszólt Newton tanulmányozta a fény természetét. A modernnek tekintett kvantummechanika is 100 évesnek tekinthető. Heisenberg 1925-ben kifejlesztette a mátrixmechanikát, Schrödinger pedig a hullámmechanikát, és nagyon fontos momentum volt a Schrödinger-egyenlet. Annyiban igazad van a több dimenzióval kapcsolatban, hogy többnyire 11 dimenziós terekkel számolnak. Bevallom Neked, Én már a 4 dimenziós tér elgondolásánál elakadok, pedig ezeket ábrázolják is. Nem zárhatjuk ki, hogy a világ teremtett, de nem feltétlenül kell így lennie. A háromdimenziós világ is végtelen, hisz a 11 dimenzióval egyszerre van, csak nem érzékeljük, mert nem tudunk vele kölcsönhatásba lépni. A Te általad preferált elméletben is egyszerre léteznek a denzitások.
  • Azt mondod: „Minél magasabb a dimenzió annál szélesebb és mélyebb a tudás, ami nem ismeret, mert amit azokban a dimenziókban megtudtál nem lesz érvénytelen egy magasabb rendű dimenzióban, hanem arra épül, azaz sokkalta többet tudhatunk, mint lejjebb.” Akkor Newton, Einstein, - hogy került általad a kidobás sorsára? Abban egyet értek veled, hogy egy, de inkább több hatalmas energia mezőnek vagyunk a részei. Minden rezgés. A szilárdság illúzióját, érzetét az elektromágneses kölcsönhatásnak köszönhetjük. Ne haragudj Rám. Én az Egység Törvénye című könyv első kötetét többször elolvastam. Harmadszor is végig futottam rajta. Nem találtam meg benne azt, amit Te megtaláltál. Ismételten kérlek, ne haragudj meg érte. Mi értelme lett volna a többi kötetet elolvasni? Gondolom a többi kötet, erre az elsőre épül. Márpedig azt gondolom, zavarossága miatt alkalmatlan arra, hogy alap legyen. Azt is gondolom, hogy a Teremtő lehet külön entitás, hiszen Ő már volt, amikor a teremtést megkezdte. Így az sem biztos, hogy egy, és ugyanaz az energia vagyunk. Elfogadom. Lehetséges, hogy Ő tud mindent. Bár a teremtés kapcsán vannak kételyeim. Megbocsát a bűnösöknek. Felesleges volt poklot teremteni. A Hinduizmus mítosza közelebb áll hozzám. Ez nem jelent semmit. Igazából nem ismerem, csak futólag megtetszettek benne dolgok.
  • A Bibliát többször elolvastam. Gyerekkoromban nem gondoltam, hogy képes leszek erre. Igazából, az Ábrahámiták a zsidóságból származtatják maguk. Ettől függetlenül, a magukat keresztényeknek valló emberek utálják talán legjobban a zsidókat. -.appa. 
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr7518733658

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása