appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

A kapitalizmus, tényleg olyan jó? 14/2024 (I.19.) töprengés

2024. január 20. 18:46 - appasztorik

  • Tegnap Tabi idézettel kezdtem. Maradok ma is a humoros megfogalmazásnál. Miért jó a kapitalizmus? – tettem fel tegnap a kérdést. A legegyszerűbb válasz, szintén egy kérdés. Miért? – jó a kapitalizmus. Eddig a humor. Innentől, inkább siralmas, ami következtetések levonhatók a kapitalizmussal kapcsolatban. Ebből a bevezetőből kiderül, hogy vannak, akik vitatják a kapitalizmus jóságát. Tegnap Én is érintettem, hogy nem minden olyan kóser (kosher). De, még csak nem is olyan halal ezzel kapcsolatban. Szóval éri ezt a gazdasági rendszert bírálat minden oldalról. Jobbról, balról. Elölről, hátulról, alulról és felülről is. Ezek a fő irányok, de jól belegondolva azt mondhatjuk, olyan nagyon az emberiség döntő többségének nem jó. A kapitalista, vagy tőkés, nevezhetjük bárhogy, mindenáron gazdagodni akar. Igazából ő sem tudja, hogy miért. Az nem áll meg, hogy az ő gazdagodása jólétet hoz a többi ember számára. Gazdagodni, csak valakinek a kárára lehet. Ahogy energia nem keletkezik a világban, úgy gazdagság sem. Tehát a többiektől kerül elvonásra. ne csapjon be senkit az, hogy a gazdagok milliárdokról beszélnek. A számegyenes végtelen, vagyis a legnagyobb számhoz is hozzálehet adni egyet.
  • A kapitalizmus első kritikusainak egyike, Marx volt. Olyan jóban voltunk vele, hogy egyszerűen Karcsinak neveztük. Szerinte a korlátozás nélküli önérdek érvényesítés, előbb vagy utóbb, de végül mindig kizsákmányoláshoz vezet. Így aztán az erősek jutnak uralomra. Ekkor már, a tőke és a termelőeszközök tulajdona is, egy szűk réteg kezében összpontosul. Amint ezt már érintettem, erre törekszik a WEF is. Még jobban egy kézbe adni az irányítást, a termelőeszközöket, a pénzt, és természetesen a szellemi termékeket is. Ez egy szűk, ámde igen gazdag réteget eredményez. Ezek aztán, az egyre inkább elszegényedő tömegek munkaerejét végletekig kihasználják. Teszem hozzá, hogy a tudományos fejlesztésekben résztvevőket is kizsákmányolják. Ennek a présnek a nyomását fokozva megőrzik saját vezető szerepüket a kapitalista gazdaságban. Nélkülözhetetlennek és mindenhatónak képzelik magukat és ezt hirdetik is. Az a tuti megoldás, amit ők mondanak. Azzal lehet megváltani a világot, és megmenteni a környezeti katasztrófától. Mindeközben egyre nagyobb károkat okoznak a nyersanyagok kitermelése és a termékek előállítása során. Ügyes piár tevékenységgel széles tömegeket vesznek rá, hogy csatlakozzanak a világ megmentéséhez, egymásellen hergelve ezzel az embereket. „Divide et impera” (oszd meg és uralkodj). A Római Birodalom politikai módszere volt. A mai napig nagyon jól használható. Amíg az emberek egymással ellenségeskednek, addig a hatalom kénye-kedve szerint ügyködhet. Hazánkban is remekül teljesít ez az elv. Nem véletlen. Gőzerővel építjük a kapitalizmust.
  • Jegyzem meg. A gőzerővel dolgoznak, építenek, stb. a hírcsatornákon ez a jelző hallható. Most amikor, az atomkorszak van. Mi például a Paks II. építését is gőzerővel csináljuk. Jövőre már próba üzemet kellene tartani. Istenkém, késik egy öt évet. Veszünk áramot, oszt eltároljuk az akkukban. Akkugyárunk az lesz sok. -.appa.
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr1418306421

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása