- Már-csak azért is, hátha jobban telik az idő. Mert mi mást csinálhat az ember a konyhában? Süt-főz, nem szakács. Mi az? Hát Én. Tudom! – személyek esetén „Ki az” kérdés dukál. Ezen kívül mindenfélére gondolok. Jó kérdés, - a mi az? A válasz: villanytűzhely. Azt kellett volna mondanom villanykonyha. Nagyanyáméknak a nyári konyhában, még vaskonyha vót. Egyszerű alkalmatosság volt az. Megvették a plattot, az ajtót, a füstcsöveket és vályogból felépítettek a vaskonyhát. Kívülről a nyári konyhához volt építve a kemence. Nekünk otthon, városon sparheltünk volt. Azt nem hívtuk vaskonyhának. Igazából Salgótarjánban gyártották, és jellemző volt rá, hogy a főzőfelület egy szintben volt a sütővel. Ha sütni akartak, akkor a forró füstöt lehetett terelni a sütő felé. Másik nagyanyáméknak volt csikótűzhely, ami kisebb volt hiszen annak a sütője felül volt. Természetesen ez teljesen feketére volt vasporozva. A salgótarjáni tűzhelyünknek, csak a teteje volt vasporozva. Egyébként szép fehér zománca volt. Bevallom, Én olyan gyönyörű kerámia berakásos csikótűzhelyet sose láttam, amik múzeumokban fordulnak elő. Ami a szegényeknél volt található az teljesen vasból készült. Amikor tönkre ment, akkor bekerült a MÉH-be.
- Ezekből láthatjátok, hogy annyira nem kötött le a rádió, de azért néha felkaptam a fejem, - most mi van? Így jártam, amikor a konzervadások mentek. A legjobb pillanatok. Nem tudom randomra volt e állítva, vagy véletlenül kétszer tették a lejátszandó listába. Annyira azért nem volt jó. Ezzel kapcsolatban megjegyzem, hogy felvetik a témát. El is kezdik boncolgatni, amiből kiderül, hogy nem néztek utána. Az Nekem csalódás. Dicsérhetném, hogy Ők is tanulni akarnak. Nem így látom. Hallgatja az a ember rádiót, hogy információt szerezzen. Tudom! – ez elavult vén emberes szemlélet. A rádiózás háttértevékenység. Lehet, ezért van, hogy a mondatokban a ragozás nem megfelelő. Például, ehhez hasonló helytelen raghasználat: sok kutyák. Nem ez hangzott el a rádióban. Abban a téveszmében vagyok, hogy a rádióban népszerűsíteni kellene a magyar nyelvet. Tudom Én, hogy a nyelv folyamatosan változik, de talán nem kéne erőltetni.
- Mondja a kislány. Nézzünk egy kis péhá értéket. A technikumban úgy tanították, hogy a pH a hidrogén ion exponens negatív logaritmusa. Rájöttem a péhá, az reklám. Nem vagyok ennyire okos. Nem magamtól jöttem rá. Egy másik műsorban a fiatalember hozzá tette, vagyis hallgassunk reklámot. Nem tudom mennyi időnek kellett volna eltelnie, míg erre magamtól rájövök.
- Ami most következik az nem év végi eset, de előfordult, hogy 2 nap múlva ugyanaz a horoszkóp lett bejátszva. Erről jut eszembe. Mi értelme van, a napi horoszkópot este megismételni? Összegzésként: csak annyi, mily szerencse, hogy nem figyelek oda, mert egyébként több mindenre felkaptam a fejem. -.appa