appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Orbán és a kipcsak vér 170/2023 (11.02.) töprengés

2023. november 02. 06:35 - appasztorik

  • Emlékeztetnélek benneteket, hogy Orbán 2022-ben azt mondta: Mi nem vagyunk kevert fajúak. Akkor úgy tűnt, legalábbis a tusnádfürdői beszéd alapján, hogy Orbán megkérdőjelezhetetlennek tekinti a magyarság és Magyarország kulturálisan európai mivoltát. Felmerül a kérdés: akkor miért vagyunk (megfigyelő) tagjai a Türk Tanácsnak? Ez a szervezet, kizárólag török eredetű nyelveket beszélő ázsiai országokat tömörít.
  • Úgy néz ki, hogy 2019-ben, Orbán még nem volt ennyire biztos abban, hogy mi magyarok „a saját európai otthonában élő népek” leszármazottai vagyunk. Mi több a magyar lakosság kevertfajúságáról is másképpen vélekedett. Azt mondta: „a jelenlévők közül nem mindenki tudja, de Magyarországon vannak kipcsakok, sok magyarban van kipcsak vér”. Történt mindez a Türk Tanács VII. csúcstalálkozóján.
  • Még egy példa 2014-ből. A kazah–magyar kapcsolatok ápolásakor többször is felmerült a kazah–magyar rokonság. Akkor Fazekas Sándor mezőgazdasági miniszterként, Nurszultan Nazarbajev kazah vezetőt dicsérve azt mondta a Magyar Tudományos Akadémia épületében: „…a kazah–magyar barátság és rokonság már 1500 éves múltra tekint vissza, és a kapcsolataink ma is erősek.”
  • Ugyanezen a rendezvényen Horváth János, Fideszes képviselő meg is hívta a többségében muszlim vallású, ázsiai kazahokat hazánkba: „Kazah barátaink, gyertek Magyarországra, mert összetartozunk!”
  • Figyelembe véve Orbán tusnádfürdői beszédét, azt mondhatjuk, hogy Horváth János a kazahok barátja éppen egy „kevert fajú világ” létrehozásán mesterkedett. Gondoljuk végig, - mit is mondott a Mi drága jó miniszterelnökünk? Nyilván bölcsességet, mint ahogy mindég is szokta. Mert mi is a „kevert fajú világ”? Magától Orbántól tudjuk, hogy az, ahol „az európai népek összekeverednek az Európán kívülről érkezőkkel”. Igazán egyszerű, - nem?
  • Meg ne szóljátok a két politikust. Orbán is nagyon szereti Kazahsztánt. Ő 2015-ben járt a kazah fővárosban. Őszintén elmondta, inkább otthon érzi magát Kazahsztánban, mint Brüsszelben. Kifejtette, hogy az Európai Unió népeivel „származás terén különbözünk”. Egész pontosan úgy fogalmazott: „Mindig örömmel jövünk Kazahsztánba. Mi politikailag egyenlők vagyunk az Európai Unióban, de a származás terén különbözünk. Amikor Brüsszelbe megyünk, nincsenek ott rokonaink. De amikor Kazahsztánba megyünk, akkor rokonokat, közeli embereket találunk.” Hát nem édes? -.appa.
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr6818248625

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása