- Ezt most ne úgy vegyétek, hogy egy régi történetben szereplő hölgyről van szó. Szó sincs róla. Mondjuk, akár lehetne is, de tényleg nincs.
- Találtam egy olyat „Gizi levelek (14)”. Mikor sikkadt el, és vajon miért? Azt írtam benne.
- Tényleg hallhattál ilyesmit. Ugyanis ez a világ nem más számunkra, mint a Föld. A kozmikus erők "táncának játszótere". Az indiai spirituális tanítók szerint a világ illúzió. Mégpedig az, az illúzió, ahol Durgá (Májádéví) misztikus energiájával elbűvöli és befedi az embereket, lehetővé téve számukra, hogy kiéljék hajlamaikat az anyagi világban. Amikor valaki belép a nirvánába, felismeri, hogy mi az illúzió.
- A hinduizmusban vagyunk Durgával. a harcos istennő, talán a leghatalmasabb istennő az indiai mitológiában. Számtalan alakban és megnyilvánulási formában, különféle neveken tisztelik. A megközelíthetetlen, a legyőzhetetlen, a hindu anyaistennőnek, Mahádévinek egy népszerű, vad formája. Tisztelete a védikus időkig nyúlik vissza. Durga az univerzum istennője, Siva feleségének, Párvati istennőnek egyik formája.
- Az úgy van, mikor valaki számára a kozmikus "játék" véget ér, és eléri a testtől való megszabadulást, akkor belép a nirvánába. Azt jelenti a nirvána, hogy a lélek nem kerül újabb anyagi testbe. Ebben az állapotában megszűnik minden földi tevékenység. Megszűnik minden vágy, minden szenvedés, minden kötődés, és halál. Ekkor jut el az ember ahhoz a ponthoz, hogy túllép az idő és a tér fogalmán.
- Vettétek észtre, vagy nem. Régen érdekelnek a keleti tanok. Említettem, hogy Dobogókőn találkoztam Srí Csinmojjal. Bronzszoborként álldogál, ahol elindulunk a kilátó felé. Egyébként többször járt Magyarországon. Megkapta a külföldieknek adható legmagasabb kitüntetést. Nagyon sok kitüntetést és díjat kapott. Emiatt kissé gyanús előttem. Ettől még megfontolandó dolgokat mondott. A nirvána statikus egység Istennel. Ott, az üdvösség statikus állapotában minden véget ér. A nirvánát elárasztja a végtelen béke, és üdvösség. A transzcendentális gyönyör. Az abszolút Igazság szempontjából a nirvána, a célok célja az olyan keresők számára, akik többé nem akarnak részt venni Isten megnyilvánult teremtésében.
- Tanításának eleme az öntúlszárnyalás megértése. Az öntúlszárnyalás az a gyakorlat, amikor új célt kell kitűznünk, és meghaladjuk korábbi korlátainkat, ami elkerülhetetlenül örömet hoz számunkra. Ennek célja, hogy az egyén jobb emberré váljon, ne pedig másokkal versenyezzen.
- Tanításának fontos része, hogy a többi spirituális utat, és a többi vallást tartsuk tiszteletben. Azt írta: „Az igazi vallás egyetemes értékekkel rendelkezik. Nem talál hibát más vallásokkal szemben. .. A megbocsátás, az együttérzés, a részvét, a tolerancia, a testvériség, és az egység érzése az igazi vallás ismertetőjelei”.
- Vallási értelemben a transzcendenciát értelmezhetjük, a teremtetlen létező Istenként. Ezzel érzékeltetve, hogy Isten az ember számára nem elérhetetlen, hiszen Ő egy másik létsíkban található. Ennek kifejezésére, "az égben van", "a mennyben van" használatos. Ez túl egyszerű, ezért beszélnek a teológusok Isten transzcendenciájáról. A lényeg. Isten más, mint Mi emberek. Isten túllépi az emberi érzékelés határait. Tudjuk. Inkább gyanítjuk. Valahol van, valamelyik univerzumban. -.appa.