appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Béke, és háború 66/2022 (05.30.) töprengés

2022. május 30. 07:31 - appasztorik

  • Azt olvastam, hogy köztársasági elnök, aki esetünkben nő, beszédet mondott Romániában, Bethlen Gábor szobrának ünnepélyes leleplezése után. Nagyon érdekes dolgot mondott: tárgyalni kell, megpróbálni megegyezni, szövetségeseket keresni, ajtókat nyitogatni úgy, hogy a magyaroknak jobb és szebb élete legyen. Úgy, hogy közben azok is jól járjanak, akik hajlandók velünk együttműködni és szövetséget kötni. Ebben van Közép-Európa jövője – mondta a Mi Katikánk. Hajjátok? - hogy mennyire igaza volt. Sőt azt kell mondanom, hogy van. Valamiért egyre kevesebb azon országok száma, „akik hajlandók velünk együttműködni és szövetséget kötni”. Aztán az is eszembe jutott, hogy Bethlen királyunk volt, de attól még nem volt magyar. Szép Tőlünk, hogy így befogadtuk.
  • Szomszédolok még egy kicsit. Zelenszkij kiment a frontra. Le is tartóztatták Harkiv biztonsági főnökét. Bemondta, hány lakás sérült meg. Kérdem. Hány ember halt meg (és még fog is). Hiába, no. Lassan neki kell csinálni mindent. Hozzá nem értőkkel van körülvéve. Megpattant benne valami. Egyre jobban követelőzik. Adjanak neki fegyvereket. Mellé fenyegetőzik is. Bábocska! Nem lesz ennek jó vége. A háború, nem színdarab, amit Te rendezel. Közben a német, és a francia elnök Putyinnak mondja, hogy kössön tűzszünetet. Nemrégen Zelenszkij mondta, nem hajlandó tűzszünetet kötni. Jut eszembe. Ha, annyira kell. Vehetne fegyvert az oroszoktól. Nekik van eladó.
  • Boriszov miniszterelnök-helyettes úr elmondása szerint. Az orosz védelmi ipar termelésének 26 százaléka kerül külföldi piacokon értékesítésre. Amennyiben jól tudja az adatokat, és nem szándékozott Minket félre vezetni, akkor az ágazatokon belül a következő megoszlás alakult ki. Az eladásokban, a repülőgépgyártás 33%, a rádióelektronikai komplexum 28%, a hajóépítés 16%, míg a hagyományos fegyverzet értékesítése 15,5 százalékot teszi ki. Azt is elmondta, miszerint az új orosz rakéta-sorozatvetők, mára már olyan precíziós fegyverek jellemzőivel rendelkeznek, amelyek lövedékei képesek a célpontokat, külön-külön célba venni. Boriszov elmondta, hogy a globális fegyverpiacon a legnagyobb részesedése az Egyesült Államoknak van, ami 39 százalékot tesz ki. Ezt nem Boriszov mondja, hanem Én. Könnyű dóga van az Államoknak. Legyártja a fegyvert. Kifizeti, miután megszavaztatta a kongresszussal, majd elajándékozza Zelenszkijnek. Statisztikai adatot is tudomásunkra hozott. A Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet adataira hivatkozott. E szerint Oroszország az ötödik helyen áll a fegyverkezési kiadások terén, a maga 66 milliárd dolláros kiadásával. Az Egyesült Államok, ilyen jelegű kiadása 801 milliárd dollárra rúg ki. A NATO-országok együttesen több mint 1,2 billió dollárt költenek ilyen célra. Kell is. A NATO egy védelmi szervezet. Megfogadják a mondást, ha békét akarsz, készülj a háborúra.
  • Egy dógot ne felejtsünk el. Egyre modernebb fegyverek vannak. Azt a sok ócska vacakot, nem fogják eladni a MÉH-ben. A szétszerelés költséges, és felesleges munka. Egyszerűbb rávenni valamelyik országot, ugyan pufogtassa már el ezeket, a vacakokat. -.appa.
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr3417843685

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása