appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Versek olvasása közben

2021. július 19. 08:03 - appasztorik

(59/2021 (07.19) Töprengés)

  • Mindennek kell jelentenie valamit? Vannak, amik vannak. Nem tehetünk semmit. Éljük a vant, és várunk, hogy mivé alakul.
  • Még mi előtt azt hinnéd (bár szerintem már utána vagyunk), hogy felhúztam az orrom, meg írom mi a helyzet. Bocsáss meg. Elkezdtem Nektek írni a levelet, de mindég egyebet csinálok. Mentem horgász helyet csinálni, egy horgász barátommal. Mentem horgászni. Valahogy ebben az iszonytató kánikulában nincs kedvem írni. A minap írta Bánlaky Laci, hogy nem ír verset. Megírja. Elolvassa, aztán áthúzza, hogy nem jó. Na, Én meg sem írom. Egyelőre a levelet sem. Most megnézegetem az ismerősök verseit. Ezzel sem nagyon haladok. Most értem el hozzád, erről jutott eszembe, hogy lógok a levéllel. Amilyen szórt vagyok most, akár művész is lehetnék. DE! Nem bánom, hogy nem lettem. Megint elkalandoztam. Ezért jobb a próza. Szóval, a válasz folyamatban. Minden jót kívánva, szeretettel üdvözöllek Benneteket. Na ja. A versed. Ezt nagyon odatetted. De, Te tudod, hogy a velejéig romlott emberiségnek hiábavalóság minden intelem. Megvallom Neked. Részemről, nem hiszek a tiszta lelkű új nemzedékben.

Elcsábítja Őket is a pénz,

ami mindenkit megigéz.

A világ egy megadott program szerint fut. Abban nincs helye, szeretetnek, törődésnek, meg egyéb nemes eszméknek. Reménykedni? – hát persze-hogy lehet. De, a Mi jó UR-unk, réges-régen Ránk hagyta a Földet. Kicsit szélsőségesen szemlélve a dolgot. Azt baszunk vele, amit akarunk.

  • Szépen felépítetted versedet. E jelenség (amit felvetettél) magyarázata nagyon egyszerű. Kell a kisember, hogy a hatalmasságokat kiszolgálja. Így lett kitalálva az emberi társadalom. Mondják: Isten igazsága más. Ugyan már. Sosem hibázik az ember. Ebben az esetben is Istenre fogják. Ű, a hibás. Így sikeredett a teremtés.
  • Ebben az interpretációban, igazi vagyon a lélek tisztasága. Irigylésre méltó életszemlélet ez. De, azért Lássuk be! - nem ezt tükrözi a közfelfogás.
  • Én azt gondolom (de, győzz meg, ha tévednék), hogy biztos válaszok nincsenek. Azt is megkockáztatom, a kérdéseket rosszul tesszük fel. Ily módon nem arra válaszolunk, amire a kérdés irányult. Valahol olvastam, vagy hallottam: az öregség nem kor kérdése. A halálhoz való közelség állapota. A szituáció az volt, hogy meghalt egy csecsemő. Ekkor mondta, az illető: öreg volt már. Közbevetem, ez bárkivel előfordulhat. Mondhatják, mint a csecsemőre. Szegény. Élhetett volna még. Élhetett volna, de már öreg volt. Más megközelítésben, elfogyott az ideje. Bocs. Most belementem egy hiába való fejtegetésbe. Szoktam. -.appa.
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr9816632254

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása