- Tegnap azt mondtam, a kormány és a bankok szeretik, ha hitelt vesznek fel az emberek. Jó függőségben tartani az alattvalókat, és időnként eljátszani a jóságos uralkodót. Ehhez nem is kell sok minden, hiszen egy pulpituson állva, vagy rádió mikrofonjánál ülve, komoly ábrázatot öltve, bármilyen marhaságot lehet mondani. A nép úgy reagálja le. Igaza van, csak Én nem értem. Ha, nem vóna igaz, akkor nem mondaná. Emlegettem tegnap, hogy mindig ki kell próbálni Magunkat. Ehhez, nincs meg mindenkinek a bátorsága. Nekem sem volt. -.’97-ben amikor péerből vizsgáztam akkor a tételemben az volt, hogy egy új állást ajánlottak. Meghatároztak dolgokat, a feltételekkel kapcsolatban. Ki kellett fejtenem, hogy elfogadom, vagy elutasítom. Közepes érdemjegyet kaptam a vizsgán. Azt mondta a tanár, nem vagyok elég vállalkozó szellemű. A nagyobb lehetőséget, a nagyobb feladatot nem mertem bevállalni, pedig az nagyobb szakmai sikert jelentett volna, és több pénzt. Azt mondtam a tanárnak. Egy rokkant nyugdíjas feleséggel, és két iskolás gyerekkel a hátamon, Én a biztonságot választottam. Ez, még kikívánkozott belőlem.
- A bankokkal kapcsolatban jutott eszembe. A gazdasági válságkor a bankok átütemezték a hitelek törlesztését. Ugyanez történt most is, a Covid-19 által generált válság esetében is. Moratórium van. Nem kell fizetni. Természetesen, a tőketartozás után a kamat ketyeg, vagyis szép lassan nő a tartozás. Felfoghatjuk úgy is, hogy egy pokolgép órája ketyeg. Amikor elér egy bizonyos állapotot, akkor robban, és eltűnik a család minden vagyona. Ez akkor következik be, mikor az adós nem tud fizetni, a bank(ár) nem akar tovább hitelezni. Itt ér össze a két mutató, és buummm.
- A gazdasági válságokkal kapcsolatban eszembe jutott, hogy amelyik kormány meg akarja úszni, a nagy visszaesést, az pénzt pumpál a gazdaságba. Jótékonyhatása van a költekezésnek. A pénz fenntartja a keresletet. Ehhez nagyon sok pénz kell. Sok kormány megretten, és nem nyomja tovább a bankókat (a gazdaságba, és a nyomdákban sem). E miatt aztán mégiscsak visszaesnek a gazdasági mutatók. Egy normál hátterű gazdasággal bíró országban, az építőipar viszi a prímet. A vállalatok beruháznak, bővítik gyáraikat. A lakosság is, házakat, nyaralókat épít. A rossz gazdasági körülmények között, nem akarnak a cégek bővülni. Az emberek nem akarnak építkezni. Mindenki megtakarítani akar. Majd építkeznek, beruháznak, ha javul a helyzet. Addig viszont elbocsájtások vannak. Az elbocsátott emberek (érthető módon), szintén visszafogják a kiadásaikat. Így szemlélve a mostani kovidos válságot, jó dolog a stadionépítés, és a többi államilag finanszírozott építkezés is. Sok pénzt elsíbolnak a haveri körök! Ha, Ti mongyátok, akkor biztos úgy is van. DE! – akkor is pénzt visznek bele a gazdaságba. Amitől működik. -.appa.