appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Folytassuk a régi dógokat

2021. április 23. 10:24 - appasztorik

(37/2021 (04.23.) Töprengés)

  • A minap ott tartottunk, hogy nem lesz eurónk, de lesz gyenge forintunk. Inflálódik, és a fizetésemelések semmit sem érnek. Ügyesen azt is néhány év alatt adják, tehát mire a teljes emelés a zsebbe kerül, már elértéktelenedett. Azt ne is boncolgassuk, hogy bemondják a nagy emelést, de közben suttyomban visszavesznek dolgokat. Jogosan kérditek, - Ki az, aki jól jár, ha gyengül a forint? Sorolom. 1. A vállalatok, amik a gyenge forintot fel tudják használni versenyelőnyként. Sok ilyen vállalat van. Sok embernek a munkáltatója. Sok a beszállítója. Sok GDP-t termel. 2. Ne feledjük az MNB-t. Sikerül nekik évek óta inflációt csinálni. Aztán a devizatartalék átértékelésével, forintban kimutatva nagy jegybanki nyereséget tudnak kimutatni, miközben a forint leértékelődik. 3. Nem utolsó sorban az állam. Gondoljunk a szociális juttatásokra, amik évtized óta nem emelkedtek. Ebből láthatjátok, hogy éppen azok nem érdekeltek a forint felértékelődésében, akik befolyásolni tudnák a forint árfolyamát, hiszen a gyengüléssel jobban járnak. Igaz vannak néha megerősödések, mint a napokban is volt. Az is trükközés. Ne túl sokat gyengüljön, és ne hirtelen. Ha, valamikor is szándékozna a kormány bevezetni az eurót, akkor érdemes lenne olyankor, amikor a forint erős. De, Mi nem is akarjuk bevezetni az eurót. Kétségtelen, hogy ez a közös valuta rosszul viseli a válságokat (de a forint is.
  • Olvastam régebben, hogy nincs haszna sótlan ételeket enni, mert nem is olyan veszélyes a szívre. Elismeri, hogy a só bevitel visszafogása csökkenti a vérnyomást, de arra nincs bizonyíték, hogy a szívinfarktus, az agyvérzés kockázatát is csökkentené. Sőt! Az alacsony só bevitel veszélyes is lehet. Azt mondja: bizonyítható, az alacsony só bevitel ártalmas. Több pontban fejti ki, a só nélküli diéta egészségkárosító hatásait. Én, egy pontot ragadtam ki. A só megvonása emeli a vér LDL koleszterin („rossz” koleszterin) és triglycerid szintjét. Azt is boncolgatja ugyan a cikk, hogy a sok só fogyasztásnak hatása lehet a gyomorrák kialakulására. Azzal csökkenti az élét, hogy ez nem bizonyított. Annyit tudni, hogy valamilyen összefüggés van a só bevitel, és a gyomorrák kialakulása között. Ami számomra aláássa az írás komolyságát. A só NaCL. Ilyen vegyület nincs. A só NaCl. Megtudhatjuk továbbá (ami az atomtömegükből adódik, és számunkra nincs jelentősége), hogy 40 súly% nátriumból, és 60 súly% kloridból áll. A Família Kft-ből Szép Károlyné Ágika (Esztergályos Cecília) feltesz valami hasonlatos kérdést. Miért nem főzök Én borsófőzeléket? Ahhoz nem kell, csak borsó, meg főzelék. Hát a sóban, ha már az összetevőket boncolgatjuk. Nátrium, és klór van. Hát jó. Tudjuk be a fordítás hibájának. -.appa.
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr9416510438

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása