- Az országot szerintem tönkretevő Orbán Viktort pedig a 2010 előtti hatalom emelte az ország élére, - mondta Palotás János. Azt tegyük hozzá, hogy ezt a teóriát, ha elvonatkoztatunk a személytől, és az évszámtól, akkor nagyon sok országban elmondhatják. A múlt mindenképpen következménye a jövőnek. Azért azt látni kell, hogy Orbán jó érzékkel látta meg a lehetőségeket. Jól állt, és áll be a résekbe. Gondoljátok csak végig. Liberalizmus, néppártosodás. Most ne mondjátok, - hogy nem nagydolog. Észrevette, megcsinálta. Emlékeztetnélek Benneteket, hogy a Jobbik, ilyen helyezkedés következtében gyakorlatilag megszűnt politikai tényezőnek lenni. Nem egyszerű ezt a rést meglátni és kihasználni. Ehhez bizony szükség van arra, hogy Viktor meg tudja győzni az embereket, és mozgósítsa a Neki dolgozókat, hogy gőzerővel dolgozzanak azon, amit Ő kitalált. Természetesen a kor elvárásainak megfelelően, az elektromos erővel kifejezés jobban megfelelne a kornak. Nem mintha valaki is komolyan venné a Földön a környezetvédelmet. Biden, most ígért valamit környezetvédelemmel kapcsolatban, de lesz e belőle valami? Térjek vissza Palotáshoz, aki fénykorának sikeres vállalkozója volt. Emlékszem, készült vele egy interjú. Abban arról volt szó, hogy mennyi fizetése volt. Mennyi adóssága. A felesége átadta neki a csekkeket és Ő mind befizette. E mellett meg is éltek. Ha jól emlékszem célozgatott rá, hogy számítógépeket hozott be az országba. Ezzel egy olyan lehetőséget használt ki, amit jól megfizettek. Nem vehetett Magyarország számítógépet. Magán személy vehetett. Behozta valamilyen úton-módon, és eladta állami cégeknek. Eléggé mezsgyén járó eljárás volt ez. Nem is értem, amit Orbánnal kapcsolatban mondott még: „Az égvilágon semmiben nem szeretnék hasonlítani hozzá. Egyetlen porcikánk sem egyezik meg. Se a tudásom, se a tehetségem, se a szorgalmam, és főként a tisztességem nem hasonlítható össze az övével”. Eléggé értelmezhetetlen számomra.
- Most meghőköltetek? Mi az, hogy állami cégek nem vehettek számítógépet? Hát drágáim a COCOM-lista Ez, egy több országot érintő kereskedelmi embargó volt, ami a keleti-blokknak nevezett országokat sújtotta. Keleti-blokként a Német megszállás alól, a Szovjetunió által felszabadított országokat értették. Ezeknek az országoknak egy része a háború befejezése után megszállva maradt, a felszabadítók által. A Szovjet fennhatóság mindenütt megmaradt. A Tito által vezetett Jugoszlávia lógott ki a sorból. Ők másfajta szocializmus építésébe kezdtek. A COCOM-lista név, az embargót koordináló bizottság angol nevének, első két szavának rövidítéséből származik. Ezt a csoportosulást 1947-ben alapította 17 tagország, és legalább másik hat ország támogatta még. A listán szereplő termékeket tilos volt az embargó alatt álló országokba exportálni. Ezek az országok, a KGST országai, és Kína volt. A listán csúcstechnológiai termékek szerepeltek. Ez egy hidegháborús gazdasági hadviselés volt, hogy a megjelölt országok a fegyverkezési versenyben lemaradjanak. Érthető tehát, hogy a behozott számítógépeken nagy pénzt lehetett keresni. Az elején még a Commodore-64 is rajta volt a listán. A Biogal beléptető rendszerét (ha jól emlékszem) két ilyen gép vitte. A programozók kénytelenek voltak, precíz, jól megírt programokat készíteni. Akkor a nagy gépeknek is kicsi volt az agya.
- Akkor divat volt Bécsből autókat behozni. A jobb cégek, méltányos összeg fejében a leendő vevőket, mikro busszal kivitték. Amelyik autó megtetszett, annak a megvásárlását a BT lebonyolította. Ez egy fedőtevékenység volt. Az autókat nem túl nagy haszonnal forgalmazták. Mi volt akkor az üzlet? A számítógép. A behozott autók csomagtartójába, - ahol a vállalatok által megrendelt számítógépek voltak, - a vámosok nem néztek be. -.appa.