appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Töprengéseim (18)

2020. szeptember 25. 04:40 - appasztorik

  • Mint azt mondják, az űrben is vannak részecskék. Köbcentiméterenként egy. Azt hiszem, ez detektálódott. Mert, miért is ne. Mi emberek, mindent megmérünk. Ehhez műszereket készítünk. Egyre nagyobb érzékenységűeket.
  • Sokszor én is azt hiszem, "az élet nagy dolog", pedig bizonyára nem az, hiszen rengeteg életforma létezik, csak a Földet tekintve is. Nem szólva, a multiverzumokról.
  • Nosztalgiázok egy kicsit. Ezt ugyanis még akkor írtam, amikor vége lett az első hullámnak. Kedves Társaim! (Kik vagytok a Poet-on). Azt gondoltam praktikusabb, ha nem terhelem a rendszert és egy csokorba foglalva mondom el köszönetemet,

- hogy olvastátok bejegyzésemet, és elmondtátok véleményetek,

- hogy biztattatok, erőt adva az elkövetkezendő időkre.

Azt gondolom, most jön a járvány neheze, amikor átmegy tömeges megbetegedésbe. Itt, tegnap előtt és tegnap is elkezdett lazulni a nép. Valamiért úgy veszik, hogy kész. Vége. Pedig bemondták ősszel várható a második hullám. Mondhatni, az idén kitart, hiszen sok idő, amíg biztonságban érezhetjük magunkat. Abban reménykedhetünk, hogy sokan estek át a fertőzésen úgy, hogy enyhe tüneteik voltak, vagy tünetmentesen megúszták. Kívánok Nektek erőt, egészséget, valamint kitartást az elkövetkezendő időkre.

  • Hát, ez nem jött be. A vírus második hulláma jött be, meg sem várva az őszt. Megjött két héttel, a nap éj egyenlőség előtt. És igazából, most is megy a lazulás. Azon is töprengtem, -megérte leállni mindennel? A bankároknak igen, hisz shortoltak. Azért fanyalognak egy kicsit, hogy: nem jó ez a bankoknak se. Igaz, az amerikai tőzsde, a technológiai részvények esése miatt gyenge. Ez áthúzódott Európára. Ne feledjük. Amerika vírusilag, még az első hullámnál tart. Így aztán nem csoda, hogy szívják a bankárok a fogukat, hiszen esnek a bankok papírjai is. A Tesla is nagyot bukott. Több mint 20 %-ot. Istenem! – pedig mi pénzt nyomtak bele a bankárok? (Az elektromos autó a jövő, felkiáltással).
  • Erről eszembe jut, az akkumulátor. Arról meg a napelem. Említettem már. Nincs azokkal gond. Kilövik az űrbe. A Napban elég. Nyilván hordozó rakéta szempontjából egészen más a helyzet, ha egy objektumot alacsony Föld körüli pályára kell állítani. Megint más, ha geoszinkron pályára, vagy magas Föld körüli pályára. Annyi bizonyos, hogy a második szökési sebesség környékére kell gyorsítani azt a rakétát, amiben a használt napelemeket, a nappal akarjuk elpárologtatni. Tehát egyáltalán nem mindegy, hogy milyen rakéta lövi ki az űrbe a szemetet. Nem lenne olcsó mulatság, ez az egyszerűnek tűnő megoldás. Olyan adatot találtam, hogy az ár kilogrammonként 10 000 és 30 000 dollár. Ebben az esetben, a felső határral számolhatunk. Hoppácska. A dollár mai árfolyamán számolva kb.10 millió forint kilógrammonként. Mi nem igen fogunk, szemetet az űrbe lődözni. Nyugi. Van megoldási javaslat.  -.appa.
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr3316214378

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása