Nem hagyom abba. Folytassuk, akkor az emberiséget, és az Ő szabadságjogainak megóvását óvó egyetemes nyilatkozat értelmezését. Amondó vagyok szemicskélgesünk megint egy kicsit.
- cikk
Minden személynek teljesen egyenlő joga van arra, hogy ügyét független és pártatlan bíróság méltányosan és nyilvánosan tárgyalja, s ez határozzon egyrészt jogai és kötelezettségei felől, másrészt minden ellene emelt bűnügyi vád megalapozottsága felől.
Ezt nem fejtegetem ki újra, amiket már megtettem az előbbiekben. Emlékezzetek, a független, és pártatlan bírósággal kapcsolatban kifejtett véleményemre.
- cikk
(1) Minden büntetendő cselekménnyel vádolt személyt ártatlannak kell vélelmezni mindaddig, amíg bűnösségét nyilvánosan lefolytatott perben, a védelméhez szükséges valamennyi biztosíték mellett, törvényesen megállapítják.
Azért van olyan, hogy előbb vélelmeznek valakit bűnösnek, és ítélnek el. Erre volt példa, a történelmünkben. A nagy Erste Bankrablásra emlékeztetnélek benneteket. 2002-ben nyolc halálos áldozatot követelt, a móri mészárlásként elhíresült cselekmény. Hamarosan kerestek is tetteseket. Évekkel később derült ki, hogy nem Ők követték el. A fordítottja is megtörtént. Apukát, és fiacskáját kiengedték a börtönből, akik gyilkosság miatt ültek. Jó néhány millió kártérítést kaptak. Aztán kiderült. Tényleg Ők voltak a gyilkosok. Nehogy azt higgyétek, csak Magyarországon van ilyen.
(2) Senkit sem szabad elítélni oly cselekményért vagy mulasztásért, amely elkövetése pillanatában a hazai jog vagy a nemzetközi jog szerint nem volt büntetendő cselekmény. Ugyancsak nem szabad súlyosabb büntetést kiszabni, mint amely a büntetendő cselekmény elkövetése pillanatában volt alkalmazható.
Ez egy roppant érdekes dolog. Ugye, mi vergődés volt, a Biszku Béla ügyben? Ez is olyan bekezdés, ami jól hangzik. Azt gondolom, vannak visszamenőleges ítéletek.
- cikk
Senkinek magánéletébe, családi ügyeibe, lakóhelye megválasztásába vagy levelezésébe nem szabad önkényesen beavatkozni, sem pedig becsületében vagy jó hírnevében megsérteni. Minden személynek joga van az ilyen beavatkozásokkal vagy sértésekkel szemben a törvény védelméhez.
Na, drágáim. Most mindenkinek a magánéletébe, családi ügyébe is, és a levelezésbe, (mivel ez manapság már interneten zajlik) rendszeresen beavatkoznak. Sőt a telefonokat is rendszeresen lehallgatják. Mi több, a telefonok hallgatnak le, figyelnek meg. Természetesen, a számítógépeink is megfigyelik a lakásunkat, a környezetünket, képesek továbbítani az elhangzottakat. Képeket is küld, a lakásról, kik vannak ott, stb. Azt mondhatjuk akkor, hogy állami szinten kötelező beavatkozni a magánéletünkbe. Aztán van még egy jelentős változás. Divat lett a másik ember lejáratása. Gondoljatok, a választásokra. A politikusaink mindent megtettek, hogy egymás becsületében, és jó hírnevében lejárassák, egymást. Lássátok be, milyen nevetséges kitétel ebben az esetben, hogy:Minden személynek joga van az ilyen beavatkozásokkal vagy sértésekkel szemben a törvény védelméhez. -.appa.