appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Trump a békekövet  24/2025 (I.31.) töprengés 

2025. január 31. 05:09 - appasztorik

  • Már többször írtam. hogy a BRICKS előretörésének mifelénk semmi jele. Ez persze lehet a miatt is, hogy az USA elleni pénzügyi szövetségről beszélünk. Nyilván Trump nem örül neki. Mi Trump nagy barátjaként, nem csatlakozunk ilyen szervezethez. Amerika ad nekünk annyi pénzt, amennyit akarunk, hiszen Trump megválasztásának köszönhetően újra a fősodorban vagyunk. Ezt legfőbb nemzetes urunk mondta, a szájával, akkor ez igaz, bármit is jelent. Adósságilag tényleg nagyon sodródunk.
  • Azt elhiszem, hogy Trump támadni akarja, az északi tengeri útvonalat. Neki jobb, ha Európa Amerikától veszi a palagázt. Viktor is örül, mert Mi, most sokkal drágában vesszük az energia hordozókat, mint Európa. Ettől még hirdeti Vitya, meg Petya, hogy az Ukrán háború miatti szankciók miatt fizetünk többet. Azért a miniszterelnökünk ott léte mellett, csak újra megszavazták, az Oroszok szankcionálását.
  • Azt is megértem, hogy a Panama csatorna kellene Trumpnak. Jó pénzügyi forrás lenne. Hogy Kanada, Grönland és Ausztrália kellene nyersanyag forrásként, az is érthető. Kína ezt jobban oldotta meg. Felvásárolta a bányákat. Trump nagyon bízik az US Armyban. Egyből háborúra gondol, Panamával és Grönlanddal kapcsolatban.
  • A Monroe doktrinát, az USA csak saját céljai miatt emlegeti. Több mint 100 éves elv. A hidegháború idejében is erre hivatkoztak, és a Föld bármely pontján hadba léptek. Mai napig is ezt teszik. Állandóan háborúznak valahol. A lényeg, ne az USA közelében legyen. Röhej. Viktor a béke követének nevezi Trumpot, és el is hiszik neki.
  • Azért egy kicsit tekintsünk ki. Mi is az Monroe-elv, vagy Monroe-doktrína? - amire az USA annyira szeret hivatkozni. Marha régi dolog, 1823-as. Nem más, mint az akkori amerikai elnök, James Monroe által meghirdetett külpolitikai irányvonal. Ennek lényege, hogy az Amerikai Egyesült Államok szembeszáll az európai nagyhatalmak gyarmatosítási törekvéseivel, az amerikai kettős kontinensen. Ez a későbbiekben az „Amerika az amerikaiaké” szlogen formájában vált ismertté. A poén az, hogy az egészet John Quicy Adams, az akkori külügyminiszter dolgozta ki. (Adams később szintén elnök lett).
  • A Monroe-elv, az Egyesült Államok első külpolitikai doktrínája, hosszú távra az ország külpolitikájának meghatározó eleme lett. Igaz, az azóta eltelt idő alatt sokat változott. Azt nyugodtan mondhatjuk, hogy érvényesült még a XX. század második felében is. Ez az időszak, a hidegháború korának időszaka. Ekkor az USA diplomáciájában, sokszor nyíltan, olykor leplezve, a Monroe-elv szellemében avatkozott be. Az USA biztonságára hivatkozva, de nemcsak Latin-Amerikában, hanem a világ bármely pontján. És, teszik ezt ma is. Ezért kellene Trumpnak Kanada, és Grönland. -.appa. 
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr2518785524

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása