appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Tesla tudhatott e róla? 196/2024 (XII.15.) töprengés

2024. december 15. 09:04 - appasztorik

  • Én azt gondolom, hogy Tesla annak ellenére, hogy el volt foglalva a rengeteg találmányával, azért tisztában kellett lennie a fizika fejlődésével. Vagyis tudnia kellett, hogy a tudomány foglalkozik a rezgésekkel és a hullámokkal. Tehát, ha mondott olyat, amit írsz: „ahelyett, hogy a világot az anyag szempontjából vizsgálnák, jobban tennék és többet értenének hozzá, ha a világmindenséget mint energiát és frekvenciát vizsgálják”. Nos, ha mondott ilyet, akkor az (nem szívesen mondom, a Tesláért való rajongásod miatt) tudatlanságából, vagy önfényezéséből adódott. Én úgy tapasztalom, szeretett a sajtó előtt szerepelni. Ami nem baj, hisz azzal népszerűsödött, ismertebbé vált a tudomány.
  • Vegyük a Rydberg-formula esetét, ami 1888.11.05.én lett közzé téve. Az atomfizika ezen összefüggése alapján megállapítható a hidrogén színképe, az összes hullámhossz, amelyen a hidrogén elektromágneses hullámot tud kibocsátani és elnyelni. (Később a Rydberg-Ritz-féle kombinációs elv segítségével kiterjesztésre került, és így minden elemre érvényes).
  • A spektrum egy hullámhosszhalmaz, amit egy kémiai elem atomja bocsájt ki. Eközben az elektron, az elektronhéjak egyikéről, a másikra ugrik. Emlékezzünk csak vissza, mikor a lángba tartott gombostű felizzott. Az anyag, a felesleges energiát kisugározta. Teszem hozzá, ez a formula is segítette, hogy a kvantummechanika létrejöjjön.
  • Hullámozzunk egy kicsit. A hullám egy olyan állapotváltozás, ami időben és térben szabályosan ismétlődik. Úgy szokták mondani, hogy „időben és/vagy térben”. Azt gondolom a tér, és az idő annyira egybeforrott emberi szempontból, hogy hétköznapi értelemben nincs értelme külön választani.
  • A mechanikai hullámok mindig valamiben (levegő, víz, szilárd anyag) terjednek. Az elektromágneses, és gravitációs hullámok terjedéséhez nem kell közeg. Még egy dolog. A hullámok szállítanak anélkül, hogy a közegben lévő részecskék tovaterjednének. A mechanikai hullámban a részecskék egy fix pont körül rezegnek. Az elektromágneses hullámban az elektromos térerősség- illetve a mágneses térerősség ismétlődik. Manapság vektorokkal jellemzik. Mi még erővonalakról beszéltünk. A lényeg az, hogy hullámban energia terjed, és nem anyag. Azt gondolom, hogy Tesla tudott ezekről a dolgokról, és nem hívta fel a tudósok figyelmét. Ez az egész azért terjedi el, hogy Teslát misztifikálják. Erre rá is játszott. Gondoljunk csak arra a fotóra, amikor üldögél a koronakisülést produkáló gömb közelében.
  • Nézzük akkor a frekvenciát. Ez maga a rezgés. Ez is egy periodikus jelenség, ami az ismétlődés gyakoriságát írja le. Vagyis az esemény hányszor ismétlődik meg, egységnyi idő alatt. Ezért mondtam, hogy nincs értelme külön tárgyalni. Majd kitérek rá, amikor azt a leveled boncolgatom, amikor a 115-ös elem stabilizálásáról beszélsz. Meg arról, hogy frekvencia változtatással lehet új elemeket előállítani. -.appa. 
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr7018752214

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása