- Én többször kifejtettem már Neked, hogy hiszek a multiverzumokban. Több hozzászólásomban fejtegettem a Poeton is, hogy mindenki használja a kvantummechanikát. Az emberek arra lettek rászoktatva, hogy használd. Fogyasztói társadalom van. Ezért van, hogy manapság egy villanykapcsoló cseréhez szakembert hívnak. Mellé mindent átvariálnak úgy, hogy ne lehessen házilag megcsinálni. Minőségtervező mérnökök vannak. Feladatuk olyan szerkezeteket tervezni, ami csak célszerszámokkal szerelhetőek. És mellé egy autóhoz, a szerelőnek a teljes szerszám készletet meg kell venni. Hihetetlen magas áron.
- Nincs igazad. Nem érte el az emberiség a teljes tudást. Ehhez mindég fognak csatlakozni újabb ismeretek. Ne feledd el, hogy sokkal később tudjuk meg a felfedezéseket. A fogyasztói társadalomnak nem is érdeke. Vedd meg, használd, dobd el. Újat kell gyártani, nagyon olcsón. Az újra hasznosítás értelmetlen, mert növeli a költséget. Itt az automaták szedik vissza a palackokat, az üvegeket. Újrahasznosításra. Kint hallatszik, ahogy ripityára törik az üveg. Ez is kamu, mint minden más. Szándékosan félre vezetnek minket. Vezetnek, nagy jó indulattal és türelemmel. Aztán a szakadék szélén taszítanak egyet rajtunk.
- A kvantummechanika alapjai a XIX század végén jelentek meg. Most az egyszerű nép, ha egyáltalán érdeklődik, akkor a XX század közepénél tart.
- Hát azért Einsteint ne írd le. A GPS a mai napig működik, ami a relativitáselméletet hasznosítja. Ha a masina nem számolna a relativitáselmélet képleteivel, akkor másnap a GPS 8 kilométerrel odébb vinne. A légi közlekedésben is nagy szerepe van. Azt is mondom, nem írhatod le meghaladott tudásként a newtoni fizikát sem. A gépek tervezésénél. A felhőkarcolók építésénél jól jön. A makro világban használható. A mikrovilágban használják a kvantummechanikát. Nincs még készen, és megkockázatom nem is lesz. Mindég lesz új ismeret. Azt gondolom túl egyszerűnek gondolod el a világot és a tudományt. Túl hamar leírtad, és dobtad ki a régi tudományt és a tudósokat. Azt mondom a tudás véges, mert képtelenek vagyunk észben tartani. A tudnivalók azok, amik végtelen mennyiségben vannak, és újabbnál, újabbak kerülnek elő. Én azt gondolom, nem ismerhetjük meg a dolgokat, hisz az univerzum végtelen, és mellé végtelen sok van belőle.
- A mesterséges intelligencia képes lehet nagy mennyiségű tudás felhalmozására, de valamiért nem bízom benne. Amikor ott értetlenkedik a szolgáltatók telefonvonalain idegesít. Tudom, tanítják őket. Magukat is képesek fejleszteni. Mi több, már egymást is tudják tanítani. Jó lesz az Nekünk? Mármint az emberiségnek. A végén, - már semmit sem fogunk csinálni? Nyilván a felnövekvő nemzedékek ebben nőnek fel. Nyomkodják a kütyüket, és majd hagyják, hogy irányítsák Őket. Az ember szívesen hagyatkozik másokra. Aztán, ha bajba kerül, arra hivatkozik. Ő mondta! Én hittem neki! Gondoljunk csak a háborús bűnösök pereire. Szóval a tudás most is változik, és fog is. Nincs egy olyan tudás, ami mindent megold. A Sci-fikben van, de az a fantázia világa. -.appa.