appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

A grafén jó tulajdonságairól  110/2024 (VI.18.) töprengés

2024. június 18. 09:50 - appasztorik

  • Még szép, hogy arról. A rossz tulajdonságai, káros hatásai csak később derülhetnek ki. Úgy, mint a műanyagoknál, és sok más egyébnél.
  • Úgy van ez tudjátok, mint a mennyasszonynál, és a vőlegénynél (Ez nem rangsor akar lenni. Csupán csak udvariasság. A hölgyeké az elsőbbség). Először a jó tulajdonságait tapasztaljuk meg. Később aztán derülnek ki dolgok.
  • Amikor egy új anyag kerül az emberiség kezébe, akkor kipróbálja mindenre. Az apróságok is úgy vannak vele, mindent a szájukba vesznek. Azt gondolom, így kerülhetett a vakcinába. Mi baj lehetne belőle? Mostani tudásunk szerint nincs hatással a szervezetünkre. Ha nem is használ, de legalább nem is árt. Aztán később majd derülhetnek ki dolgok. Akármi, de akkor már mindegy.
  • Használja ezt az anyagot a spintronika, és az optoelektronika is.
  • Na, csak nem állom meg, hogy a spintronikárol ne ejtsek pár szót. Ez egy új, nagy jövő előtt álló iparág. No, de melyik iparág nem az, ami összefüggésbe hozható a kvantummechanika felhasználásával. A spintronika egy új szó (fogalom), ami a spin (pörög az elektron), és az elektronika szavak összevonásával alakult ki. A hatvanas évek végén a technikumban, már tanultunk a spinről. Akkor ez, sokkal régebbi ismerete az emberiségnek.
  • Régóta ismert, hogy az elektronnak elektromos töltése van. E mellett spinnel is rendelkezik. Ezt 1922-ben, még a kvantummechanika hajnalán a Stern-Gerlach kísérlet bizonyította be.
  • Az elektronika iparágat napjainkban, leginkább az olyan technikát használó eszközök határozzák meg, amelyek az elektron töltését használják ki. A nanotechnológia fejlődésével, felhasználásával készülnek olyan eszközök is, amelyek működési elvükben kihasználják az elektron kétféle spin beállási lehetőségét. Ez teremtette meg a spintronika alapjait.
  • A hétköznapokban napi szinten használjuk a spintronikát, hiszen 2003-tól a merevlemez-olvasó fejekben spinszelep alapú eszköz van beépítve. (Előtte az író,- és olvasófej részei egy egységet képeztek). Sikeresen folynak a kvantumszámítógépek kifejlesztésére tett kísérletek. A spintronika ezen a területen is felhasználható.
  • Kínai tudósok (Most ez a mondás járja. Emlékezzetek rá, amikor azzal kezdődtek a beszámolók: angol tudósok megállapították, kimutatták, bebizonyították, és így tovább). A lényeg kínai tudósok a napelemek felületén grafént használva elérték, hogy sötétben, illetve esőben is termeljenek áramot. Ettől ne legyen úrrá senkiben sem a hurrá optimizmus. Hogy elektromos áramot termeljen a napelem, ahhoz szükség van a fotonok becsapódására. Aki ettől a hírtől áramtermelést remél, az fog becsapódni. -.appa. 
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr7118430399

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása