appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Ökodiverzitás 95/2023 (06.04.) töprengés

2023. június 04. 10:14 - appasztorik

  • Be kell látnunk, hogy a környezet fontos a számunkra. Abban élünk. Mégis a mondó vagyok, hogy a környezet nagyon sokrétű és eltérő. Mindenféle okosságok vannak a neten, azzal kapcsolatban, az ember hogyan teszi tönkre a környezetét, és a következő generációk jövőjét. „Jövőnk a tét”.
  • Nyugodtan kijelenthetjük, mióta ember van a Földön, azóta rombolja a környezetét. Ha valaki belemerülne a környezetkárosítás tanulmányozásába, akkor mindenféle indoklásokkal találkozhat. Az egyik szerint, a legnagyobb környezetkárosító tevékenység a mezőgazdaság. Megértéssel kell fogadni, hiszen az emberiség létszáma rohamosan nő. Ehhez, sok élelemre van szükség. Sok jószágot tenyésztenek, Sok vegyszert használnak. De! Az jut eszembe. Az iparnak ugyancsak rengeteget kell termelnie ahhoz, hogy a megemelkedett népességet ellássa. Nemcsak élelem kell. Mindenféle egyéb dolog is. Ne feledjük el, hogy a mezőgazdaság sok vegyszert, és sok gépet használ. Azok sem állíthatók elő úgy, hogy a környezet ne károsodjon. Ne hagyjuk ki a sorból azt sem, hogy a környezetkímélő eszközök előállítása, élén a számtalan elektromos járművel, a környezetkárosítás terén mindent felülmúlnak. Nem meglepő. Az ember mindég is, önzőmódon saját érdekében károsította a környezetet. Szintén nem meglepő módon, a gazdagok, gazdagodásának érdekében. Lásd, az Alföld tönkretétele lecsapolással, hogy növeljék a búzatermő területeket.
  • Azt olvastam, a bioszféra lényegében csak széndioxidot, vizet és nitrogént vesz fel a környezetéből, és megújuló napenergiát. Első olvasatra, marhaságnak tűnik az egész. Értelmezhetetlen. A bioszféra maga a környezet, amiben élünk.
  • Ahogy nézem, meglátom a kiskaput. A „lényegében” takarja, azokat az anyagokat, amiket a talajból, és a levegőből még felvesz, hiszen az élethez a felsoroltak kevésnek bizonyulnak.
  • A napenergia megújuló volta nem igaz. Ugyanis az elfogy. Igaz, kell ehhez néhány milliárd év. Cirka 5 milliárd év múlva, elfogy a napbelsejében lévő hidrogén, és vörös óriássá alakul. Majd fehér törpecsillag lesz belőle, mikor is héliumot éget. Most még Hawaii van. Folyamatosan érkezik a napenergia, persze abban az ütemben, ahogy a napszakok, és a felhők kialakulása befolyásolja.
  • A bioszféra nagy előnyének tartják, hogy széndioxidot, vizet és nitrogént ad le. Ezen kívül hulladék hőt. A hő részben kisugárzódik az űrbe. Valahogy kifelejtődött, hogy a Földbelsejében lejátszódó, magfolyamatok is termelnek hőt. Radioaktív bomlások történnek, amelyek következtében hő keletkezik. Ennek a hőnek egy része szintén, a világűrbe távozik.     -.appa.
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr2718138596

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása