appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Régen, is fogyasztottunk 38/2023 (02.15.) töprengés

2023. február 15. 11:34 - appasztorik

  • Bizony barátaim. Bementünk a munkaidő letelte után a szórakozóhelyre és kulturáltan, ittunk valamit. Ha, tovább maradtunk akkor mérséklődött valamit a kulturáltság. Ha, sokkal tovább maradtunk, akkor bizony olykor-olykor a kulturált jelzőt minden további nélkül, el is hagyhattuk. A jelzett időpontokban megteltek emberrel a presszók, és a kocsmák. A dolog érdekessége, hogy manapság rendre zárnak be a presszók, italboltok, kocsmák. Az érdekessége a dolognak, hogy az emberek sokkal több szeszesitalt fogyasztanak, mint a hetvenes évek végén, és a nyolcvanas évek elején. Miből gondolom? Átvettük a Föld legrészegesebb országa első helyét. Orosz barátainkat is sikerült megelőznünk. Nem hiszem, hogy a többiek kevesebbet isznak az utóbbi időben. Kétségtelen, hogy a pálinkafőzési jegy (hivatalosan, párlat adójegy), bizonyos értelemben méri a fogyasztást. Tegyük hozzá, jelentősen alábecsülve. Aztán a piár tevékenység, minden téren sarkal mindenkit a túlfogyasztásra. Venni-venni, akár kölcsönből is. Éppen tegnap olvastam, egy kedvező hitelfelvételi ajánlatot. Két és félmillió forintot ajánlottak, két év futamidőre. Beszoroztam, csak úgy kíváncsiságból a havi törlesztő részletet 24-el. kiderült 3 millió 600 ezernél többet kell visszafizetni. Ez, a két legjobb ajánlatot tevő banknál van így. Próbálj meg betenni, két évre lekötve pénzt. Örülhetsz, ha az inflációt megkapod. Vagyis a bank a Te befektetett pénzeden nyer, és nem is keveset. 15
  • Említettem azt az álláspont, hogy növekedni kell. Ez egy mérőszám, ami véleményem szerint hatalmas marhaság. Az egész arra megy ki, hogy minél több szemétre való terméket gyártsanak, ahhoz, hogy mindet el tudják adni. Ehhez olyan árukra van szükség, lásd mobil telefon, ami két és három éves kora között megmihálylik. A lehető leghamarabbi elromlás, mindennél kódolva van a termékbe. Használati időcsökkentő tényezőként belép még, hogy nem tudni, Kínában mikor gyártották le a ruha- , vagy a cipő alapanyagát. A műanyagokba jól adagolhatóak a komponensek, amik segítenek abban, hogy de polimerizálódjanak. Ezek miatt vetődött fel sarkalatos kérdésként, miszerint a jelenlegi kapitalizmus okolható a Föld biológiai környezetének romlásáért, ami óhatatlanul az ökokatasztrófához vezet. Kétségtelen, az emberiség mindent megtesz annak érdekében, hogy a természeti kincseket, minél nagyobb mértékben kiaknázza. Felhasználja ehhez, a modern technológiát. Most mondok egy kiábrándító dolgot. Terjed ugye, hogy a környező bolygókon, a holdon, értékes ásványi anyagok vannak. Ezeket kell kibányászni, és a Földre szállítani. Ennek az elvnek a képviselői nem veszik figyelembe, hogy a kitermeléshez gépek kellenek. Azokat oda kell szállítani. Az érceket a Földre kell szállítani. A jelenlegi technika mellett, ez megoldhatatlan feladat. A jelenlegi űrhajók tömegének kb. 80%-a hajtóanyag. Ha vissza akarnak jönni. Márpedig vissza akarnak, akkor a visszaúthoz szükséges hajtóanyagot fel kell vinni. Tételezzük fel, hogy Musk nem szélhámos (aminek igen kicsi az esélye), és megoldja, hogy az űrhajók, akárhányszor repkedhetnek oda-vissza. Akkor számoljunk egy kilónkénti 10 ezer dolláros árral. Jelenleg 1 kg űrbe juttatása 22 ezer dollár. Mindjárt kiderül, hogy sokkal jobban megéri a Földet tönkre tenni. Hiszen, van itt alapanyag elég.
  • Ne feledjük el, hogy a Föld történetében mindig is voltak felmelegedések, és jégkorszakok. Ez nem tisztán az emberi tevékenység következménye. -.appa.  
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr5918050112

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása