- Azt mondhatjuk, a –’70-es években megmarhult a világ. Az USA kezdte. 1970-ig. Pontosabban előtte, egy cirka 30 évig a produktivitás és a reálbérek egyformán növekedtek. Vagyis, ha jobban dolgozott a munkás magasabb lett a bére, ezáltal a jövedelme. A hetvenes években kezdődött, és ma is tart, hogy a produktivitás nő, a bérek és a jövedelem nem nő. Valamennyit nő, de mondhatjuk, majdnem stagnál. A hatékonyság nőtt, de az átlag polgárok életszínvonala inkább csökkent. Tehát az ország jól termelt. Növekedés volt. A különbség, ami nem kis pénz, a gazdagokhoz került. Azt olvastam, hogy az amerikai társadalom 1%-ánál van a javak 50%-a. Az alsó 50% birtokolja a javak 1%-át. Azt gondolom - de ez, csak megérzés féle, - hazánkban ennél rosszabb a helyzet. Legalábbis itt a keleti végeken. Lázár, erre mondta. Mindenki annyit ér, amennyije van.
- Azzal a felvetéseddel kapcsolatban, hogy az USA nem termel. Emlékezz vissza. A Reagan (1981-1989) kormányzat kezdte kivinni a termelést külföldre. Többek közt Kínába. Mozgató rugója nem volt más, mint az olcsó munkaerő. Ennek eredménye, hogy az USA jóval többet fogyaszt, mint amennyit termel. Az meg sem fordul a sok gazdasági fenomén fejében, hogy több jövedelmet kellene adni a munkát végzőknek. A Mi Nagy Marcink is arra bujtogat, hogy a nép fogyasszon többet, és e mellett vegyen magyar állampapírt. Hát mégis mibűl jó gyerek?
- Több ország van, amelyik többet termel, mint amennyit fogyaszt. Ez főleg Kína. Kínában 1200 milliárd tuficit van. Az USA-ban ennyi, illetve tavaly már több deficit volt. Hozzátartozik, hogy Kína jüanja, nem erősödik ilyen mértékben. A dollár globális tartalék valuta lévén jól tartja magát, hiszen mindég van rá kereslet. Trump ötleteinek megvalósításával, lehet, hogy bajba kerül az amerikai gazdaság. Ez nem ugyanaz, mint mikor a magán vagyonát csődbe vitte. Ő nyert egy csomót, a befektetők meg szívták a fogukat. Ebben az esetben egész Amerika szívni fog. Mit mondjak? Nálatok hagyományai vannak az elnök gyilkosságnak.
- Úgy néz ki, hogy az amerikai kötvény piacok nem Trump elvárásainak megfelelően reagáltak. A világ legnagyobb pénzügyi piaca, az nem más, mint amerikai államkötvényeknek az a 26-28 ezer milliárd dolláros piaca. Gyorsan elkezdett felmenni az amerikai államadóságának az ára. Mellé, Kína a kivetett vámra válaszul azokat termékeket jelölte meg, amelyek a Trumpra szavazó államokból érkeznek Kínába. A magas vám, az amerikai gazdaságot is sújtja. Másrészt, ha nem kap árut, alkatrészt, akkor hiány keletkezik az amerikai gazdaságban. Trump láthatja, hogy hiány alakulhat ki rövid idő alatt. Ezt akarja vajon?
- A Mi Viktorunk Magyarország teljes tönkretételén munkálkodik. Ha nem áll jól, - márpedig mitől állna jól? - akkor legfeljebb nem engedi meg a választásokat. Ez a valószínű verzió, a vészhelyzeti kormányzás miatt. Vagy a Tisza pártot feloszlatja. Magyar Petit félreállítja az útból. E kettő sem lehetetlen, hiszen előszedheti a Putyin főnök módszereit. Az is lehet, hogy mást indít, hogy ne ő bukjon. Ezt követően, mivel minden erőforrás, média az ő kezében lesz. Rövid idő múlva bedöntenek mindent, és a harcosok megdöntik a megválasztott kormányt. Na, majd töprengek még ezeken a dolgokon. Minden estre, a rövidtávú változásokból annyi bejött, hogy Trump véglegesen összeveszett Muskkal. (Egy időre. Szükségük van egymásra). -.appa.