Fogadkozom Én, posztolok reggel este, hogy az egyszer már felrakott, de meg nem jelent írásokat pótoljam, de nem mindég sikerül. Elnézést kérek érte.
- Na hajjátok? –azt hallottam a rádióból, hogy lesz elég magyar búza. Ami azért igazán megnyugtat, mert tavaly nem vót. Igaz, akkor eladták. Mi meg ettük a takarmány búzát. Most nem adják el. Pedig betyár jó ára lesz, hiszen az orosz, és az ukrán búza kiesik, a világpiaci kínálatából.
- Beszélgetik egyik reggel a Shunshine rádióban, hogy milyen drágák lettek a sajtok. Mondja Gabi, hogy régebben úgy ette, hogy vágott egy jó szeletet, és rágicsálta. Most módosított, vág egy vékonyszeletet, és azt eszi. Én is módosítottam. Eddig, ha sajt leárazás volt, akkor vettem több dobozzal. Csak gondjaim voltak a beosztással. Térültem fordultam, és vágtam egy szeletet. Azonosulnom kellett a ténnyel. Hát ez elfogyott. Most nincs ilyen problémám. Nem veszek sajtot. Mennyivel könnyebb beosztani, hogy mennyit egyek belőle.
- A műsorban szóba került a túró is. A túrók állaga krémesebb lett. Azt hiszem Laci mondta, hogy talált rögös túrót. Az nem krémes. Teszem hozzá, hogy ami krémes, az nem túró. Az már valamivel összepancsolt mancs. Gondolom, a belekevert valamit (író) ily módon túró árban lehet eladni. Márti lányom morog, hogy Hollandiában nem lehet túrót kapni. Ami tűrhető, az a töröknél van. A boltokban mancs van. Sanyi barátom mondja, hogy a németeknél is krémes a túró. Hát egy túrót, krémes a túró. Én gyerekkoromban láttam, hogy készítik. Leszedik a lerakott tejről a tejfelt. Mikor megaludt, akkor kihevítik az aludttejet. Hevítik, nem forralják. Hagyják kihűlni, és utána leszűrik (olyan gézszerű anyagon szűrték). Hagyják kicsepegni a levét. A miatt, hogy száraz legyen a túró. Mert az lett, hiszen leszedték a tejszínt, a tejfelt. Nem mancsolták meg savóval. A száraz túróval készített túrós béles, nem volt lapos. Milyen jó is volt, a kapros túrós béles. Anyám ünnepi alkalmakkor mazsolát is rakott bele (abban nem volt kapor). Mikor megsült, kicsit megszórta porcukorral. Jut eszembe. A mai fiatalok nem szeretik a mazsolát. Éppen tegnap mondta egy fiatalhölgy, a fagyizóban. Én nem eszem puncs fagyit! – mazsola van benne. Én még magában is elnyammogom a mazsolát. Ez is olyan dolog, hogy nehéz abbahagyni, ha néhány szemet már elrágicsált az ember.
- Régen említettem az elektromos autókat. Mondtam, hogy drága. Úgy néz ki, hogy akár benzinest nézünk, akár elektromost a Dacia modellek a legolcsóbbak. Igaz, a benzines árának cirka duplája az elektromos ára. Ez azt jelenti, hogy 7 millió körüli ára van. Tegyük hozzá, hogy mint minden másnak, az autók ára is megindul felfelé. Akinek az igénye ennél nagyobb. Mondjuk, több extrát szeretne bele, vagy nagyobb hatótávolságot akar elérni vele, akkor húzós árra kell készülni. Az olyan modellek már bőven 12 millió forint felett járnak. Az tudva lévő, hogy hagyományos üzemanyaggal működő autó több családnál is előfordul, hogy kettő is van. DE! Ismerve az alacsony magyar béreket. Ismerve az infláció mértékét, - vajon hány család engedhet meg magának, a legalább egy elektromos autót? Vannak persze, amivel csábítják az embereket. Kérhető állami támogatás. A munkahelyeken töltő van. Gondolom, ez utóbbi hamar megszűnik majd. Azt is gondolom, hogy az otthoni töltés is megvalósíthatatlan a szuper töltőkkel a nagy áramfelvétel miatt. -.appa.