appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Levéltitkok a lopásokról (19)

2022. február 01. 17:13 - appasztorik

  • Még mindég az országnak házáról fogok csevegni. Ha, egyszer kénytelen vagyok. Képzejjétek mán el, azt mondták 100 évig nem lesz szükség, javításra, restaurálásra. Egy pillanatig se higgyétek. De még mennyire, hogy lesz! A savas eső tönkre teszi a mészkövet. Oldja. Márpedig a katalizátoros autók, nyomják ki a savas gőzöket. A gázfűtés nem különben. Nem annyira, mint az autók. Ott a katalizátor miaat feloxidálódik a nitrogén is. A Kossuth térnek, a balkáni pályaudvarrá válása (ahogy a cikk írója jelölte) a Fidesz érdeme. Ott sátoroztatott tüntetőket, akik ott szemeteltek, és ürítettek. Akkor ez belefért. Hatalomra kerülésük után megszüntették. Itt most, nagy nyilvánosság előtt dicsérem meg a Fideszt. Mindaz, amit Ők megcsináltak, hatalomra kerülésük után törvénytelen lett. Mit mondhatok erre. Ez, a módszer az Ő szabadalmuk volt. Egyszerűen levédték.
  • Aztán, megújult a volt Osztyapenkó szobornál a Sasadi utnál az M1-M7 bevezetőszakasza,
  • Építkeztek az igaz. Az építkezésekben sok pénz van. Élénkíti a gazdaságot. Sok korrupció is lehet benne, de az is gazdaságot élénkíti, az unortodox gazdaságpolitikában. Mikor Én arra jártam, olyan nagy forgalomgyorsulást nem tapasztaltam. Lehet, többet kellene a Dunántúlra mennem.
  • Aztán, megújult a lerohasztott Várkert bazár,
  • Lássuk, - miről is beszélünk? Ybl Miklós tervezte. Építése 1875 és 1883 között történt. Stílusa neoreneszánsz, vagyis a reneszánsz (újjászületés, a középkor lezárása, időben XIV-XVI század) jegyeit viseli magán. Helyileg, a Várkertet zárja a Duna felől. Eredeti felhasználása szerint kereskedelmi létesítmény volt, hiszen árkádsoraiban üzletek voltak. Strobl Alajos első szobrászként 1884-ben a bazár árkádsorán saját műtermet nyitott. A következő száz évben még vagy nyolcvan művész követte. A II. világháború alatt a Várkert Bazár súlyosan megsérült. Jegyzem meg így is ikonikus épület volt, hiszen itt működött 1961 és 1984 közötti időszakban az Ifipark (becenév, de ez terjedt el). Hivatalos neve Budai Ifjúsági Park (BIP). Akkori menő együtteseink, énekeseink lépetek fel rendezvényeken, koncerteken. Az EGYT-ben voltunk 1970 szeptemberében a delagil gyártást tanulmányozni. Ekkor merült fel, hogy menjünk el az Ifiparkba. Én el sem indultam. Nem a belépődíj miatt. Az olcsó volt. Nem voltam szalonképes. A park hivatott volt, a szocialista kultúrát is népszerűsíteni, irányítani az ifjúságot. E miatt a fiúk ingben, nyakkendőben, és rövid hajjal léphettek be a parkba. A lányok szoknyájának hossza is megvolt határozva. A farmer, mint viselet, mindkét nem számára tiltott volt. Farmerben, nyakkendő nélkül, - minek mentem volna oda? A renitenseket be sem engedték. A nézőtéren is viselkedni kellett. Gikszer esetén a biztonságiak felpofozták az illetőket, és a probléma megoldódott. Akik nem vetették alá magukat az előírásoknak azok kívül maradtak. Ők, huligánnak lettek kikiáltva, mi több ellenségé váltak. -.appa. 
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr9717051824

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása