- Ezen még a múltkor gondolkodtam. Évődött valamelyik okoska. Karácsonyi dugó van Budapesten. A Pesten kialakított bicikli utat is kifogásolják. A lányomtól tudom, Amszterdamban több sávosak a kerékpárutak. Azt mondják, a budai gazdagoknak, régen vannak kerékpárútjaik. Maguknak megcsinálták, - mondja ismerősöm. Osztották az észt, hogy a budapesti vállalkozóknak mennyi adót kellene elengedni. Kevesellte az illető. Pénzt persze, nem osztottak, csak maguk közt. A települések adóit jól megnyirbálták, átirányították állami zsebbe. Állami feladatokat is el kell látniuk az önkormányzatoknak. Nem kedvelem ezeket az észdonorokat. Tudom. Jól megfizetik Őket. Lassan észhiány lesz Magyarországon. A végén még behozatalra szorulunk belőle. Bajban leszünk. A magyar ésszel melyik versenghet a világon.
- Tegnap voltam Zsuzsival a tiszadobi kastélyt megnézni. Hogy tartották karban ezt annak idején. Akkor, csak kézi erő volt. A nyolcvanas években, még gyermekváros volt. Akkor egy nagy réten végig lehetett menni hosszan a holt-ág partján. Most egy helyen lehet lemenni a vízhez. Tudom a parti sás, nád az eutrofizáció eredménye. Elismerem a buxust rendbe tették. Európai uniós pénzeket is tettek a kastély felújításba. Higgyétek el, nem megy itt minden zsebre. De! Mondjátok meg, - vajon miből tellett ezeknek az Andrássyaknak? Valamit elfelejtettünk az óta. Nem csak ez, az egy kastélyuk volt. Ez nyári lakként szerepelt. Beszélgettünk a tárlatvezetővel. Megtehettük. Kettőnket kalauzolt végig a termeken. E közben derült ki, hogy a dobi kastélyba, egy bögre került vissza a település lakosaitól. Mikor a betléri kastélyt látogattuk meg, akkor ott elmondták, hogy a zűrös időkben a település lakói mindent elhordtak. A vész múltával visszavitték. Dobon egy bútor volt még, amit egy pesti hölgy adományozott a múzeumnak. A többi tárgyat, mind aukciókon vették. Akkor min csodálkozunk, hogy manapság lopnak a magyarok. Lássátok be. A vérünkben van.
- Sohasem látott bérfejlesztést kapnak az orvosok. Remélem, az orvosok meglátják. Bár megmondom Nektek, ahogy gondolom. Nekem, ez a több éven átívelő emelés gyanús. Mire a végére érnek, addigra egyéb intézkedésekkel elérik, hogy töredékét érje.
- Ha már orvosok. Koronavírussal jól állunk. Nem emelkedik a fertőzöttek száma. Orbán megmondta előre hogyan alakul. Tuggyátok! Elnyújtják a mintavételi időt 10 napra. Nem fogadják be a statisztikába, ami magán praxisban lett kimutatva. Tehát a lecsökkentett mintavétel behatárolja, hány beteget derítenek fel. Mondjuk, ezerszáz mintát elemeznek naponta. Akkor nem emelkedhet magasan ezer fölé a kimutatott fertőzöttek száma. Az elhunytak száma viszont megduplázódott. Vajon miért? Cecilia, mondta is, hogy az elhunyt fiatal hölgyet is belevették, pedig az egyéb betegséggel került kórházba, de megállapították, hogy pozitív. Hát ezért történt (hogy beszámították). Cecili, Én kiveszem, azt az egy személyt. A statisztika szerint 34 046- an betegedtek meg, és meghaltak 898-an. A betegek számát hagyjuk meg, hiszen igazoltan beteg volt. A halálozások száma csökken 897-re. Húhúú! - mekkorát javult a statisztika. -.appa.
- Utó(töp)rengés. Tegnap este mondja a Sushine rádió (nyíregyi), hogy a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója, Adorján Gusztáv koronavírus-fertőzés miatt kórházi ellátás alatt van. Állapota, és veszélyeztetett kora miatt Budapesten kezelik. Nem régiben, éppen ebben a rádióban Ő nyilatkozta, hogy a Jósa András kórház lett kijelölve az operatív törzs döntése alapján Jász-Nagykun-Szolnok, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye összes középsúlyos és súlyos covid-fertőzöttjének ellátására. Az ugrik be, az eccerű halandónak: most mi van? Nem bízik a saját kórházában (vagy Pesten jobb az ellátás)? Aztán megemlítik Adorján Gusztáv a nyíregyházi megyei közgyűlés Fidesz-KDNP frakció vezetője. Hogy jön ez ide? Azt sugallja a mondat, mintha azért kezelnék Pesten, mert frakcióvezető. Ez úton kívánok felépülést az igazgató úrnak. -.appa.