appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Töprengéseim (10)

2020. szeptember 07. 07:31 - appasztorik

  • Most mondhatjátok nem vagyok naprakész. De, az tény már régebben jegyeztem fel, az alábbiakat. A Retró rádióban hallhatjuk, „Mi még emlékszünk rá, hogy egy forint volt egy gombóc fagyi”. Természetesen olyan is volt, csakhogy én még arra is emlékszem mikor egy gombóc fagyi ötven fillér volt. Most 250 Forint. Emlegeti azt is, hogy iskolai takarékba raktuk a zsebpénzünk. Hát igen, ez igaz. Ezt, a pénzt csak arra adták. Úgy kunyerálta az ember gyereke. Tisztában voltam vele, ehhez a pénzhez semmi közöm nem lesz. Anyámmal megyünk évvégén, felvesszük a pénzt és vesz Nekem valamit. Jó volt a sok színes bélyeget ragasztgatni. Emlékeim szerint az 50 filléres zöld színű bélyeg volt, amin egy fehér vívó volt. Lehettek persze más sportolók is. Akkor a kamatban, még kaptunk kélt fillért is. Ez egy lyukas alumínium pénzecske volt. Az öt filléres, hasonlóan kicsi volt. Oldalán, egy befont hajó lány fej volt. Elmondom néktek, miért mondanak egy forintot a rádióban. Ma értelmezhetetlen a fillér. Egy generáció felnőtt. Egy meg félig, hogy nincs fillér. Jövőre lesz 30 éve, hogy megszűnt. Mindez, mármint a megszűnés 1991-ben történt. Úgy emlékszem, a fillér még évekig lapult a bankok széfjeiben, de a forgalomból kivonták.
  • Olvastam egy érdekes dolgot, közgazdasági szempontból. Jó, többet is olvastam, de most közgazdaságilag ezzel jövök elejbetek. Azt mondta az írás. Kétféle ország van, ami közgazdaságilag sikeres lehet. Az egyik az, amiben az emberek kérdés nélkül, meg nem kérdőjelezve semmit, alávetik magukat a kormány intézkedéseinek. Az emberek keményen dolgoznak. Ebben a modellben, nincs helye kreativitásnak. Példának Észak-Koreát hozza fel a szerző. A másik modellben, az emberek kreatívak. Ők is keményen dolgoznak, de e mellett kritikusan gondolkoznak. Erre a példa Izrael. És ezen Én elgondolkoztam. Amennyiben a fennebbi kitétel igaz, akkor Magyarország nem lehet sikeres ország gazdaságilag. Akkor, csak kamu a nagy szárnyalásunk. Vergődünk és próbálunk felszállni? Netalántán még most futunk neki? Legyünk optimisták. Ennyi ember, mint amennyi az ország irányításában van (csak miniszter, államtitkár és helyetteseik, valamint ilyen-olyan, ezért-azért felelős van 460) csak nem tévedhet. Vagy tévedek? Azért van ennyi mindenki, hogy ki ne derüljön, - Ki miben hibázott?
  • A jó múltkoriban (hogy értsétek, nem a múlt volt jó, bár az sem zárható ki, olyan régen volt, hogy nem emlékszem) arra gondoltam, hogy ez a sötét anyag, sötét-energia olyan, mintha egy nagy képernyő lenne. Az univerzum sík. A képernyő is. A régi tévéknél, még mágnessel térítették el az elektromágneses hullámokat. Becsapódott a képernyőbe és láttuk. A mi képernyőnk kitölti a világegyetem 5 %-át. Mellette vannak egyéb tévék is lerakva, mint a boltokban. Azok ott villóddzanak, és mutatják a saját univerzumukat. Még a tágulás is megvan, hiszen látható fényként tovább terjed. Lehetne ezen agyalogni sokáig, pedig ilyen egyszerű ez. -.appa.
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr4616192882

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása