Nappal már elég jó idő van.Bizsereg az ember keze, hogy milyen jó lenne a napon felmelegedő karbont fogni. Itt tegyünk azért annyi kitérőt, hogy a horgász botok sokasága karbon anyagból készül. Nincs ezen semmi csodálkozni való. A rakéta technikából átszivárog az ipar minden területére. Jó tulajdonságai vannak. Megfelelően rugalmas és könnyű. Így aztán remek bolonyai botok készíthetők belőle. Mint az alábbi képen is látható, a hosszú bot lehetővé teszi, hogy a húzós vizen a meder közepén lehessen horgászni.
Pityu bűvöli a vizet. Sok mindenre kell figyelni ennél a módszernél.
Amint látszik, már éledezik a természet. A sás szépen zölddel. A töltés védelmében nem ér a szél, neki lehet vetkőzni, legfeljebb pecsenyére sül az ember.
Oda kell figyelni az úszó minden rezdülésére.A víz hullámzik és akadók is vannak.
Most mondhatják, hogy naná, hogy vannak akadók. Amikor a horgász felderítette a meder viszonyokat, akkor egy ügyes pöccintéssel átlibbenti felette a horgot. Sok esetben az akadó mögött következik be a kapás. A halak is tudják, hogy az akadó mögött a víz lerak dolgokat. Köztük élelmet is.
A fák hegyén azért látszik, hogy fúj a tavaszi szél.
Ha már szélről esett szó. Sanyi barátom az alszelet szereti, mart az visszatartja a szereléket. Sikerült így nagy dévéreket fognia. Én azért nem szeretem az alszelet, mert akkor nagyok a hullámok. A felszél, azért nem jó, mert hasat csinál a zsinórnak és gyorsan nyomja le a vízzel a szereléket. A szembe szél azért nem jó, mert kinyomja a szerléket és behúzza az akadóba. Nem beszélve arról, hogy a bedobást is nehezíti. A szélcsend azért nem jó, mert nem eszik a hal. Magyarán a horgásznak semmi se jó. Miért is járunk, akkor horgászni? Megmondom. Amikor fogjuk a halat, nem érünk rá azon gondolkozni, hogy mi is a hiba. -.appa.