appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Sporthorgászat     28/2025 (II.06.) töprengés

2025. február 06. 05:00 - appasztorik

  • No, ne feledjem már el, hogy halfogó versenyekre is jártam. Ebben a sportban értem el a legnagyobb sikereimet. Egyszer (1986) meghívtak az országos egyéni bajnokságra. Aztán visszavonultam, az aktív sportolástól. Az Egyesületi csapat, 1991.-ben, nem volt ki, mely az I. osztályban indult. A többiek azt mondták: megvan minden felszerelésed, ülj be, hogy a csapat létszám meglegyen. Sose készültem versenyre annyira, mint akkor. Nehogy-mán miattam égjen le a csapat. Megnyertük. Ősszel a tímári Tiszán volt az egyéni bajnokság. Megnyertem, de tényleg abbahagytam.
  • Volt év, amikor egyesületünk a megyei I. II. és III. osztályú bajnokságban is indított csapatot, ami dobogós helyezést szerzett. Ma már, csak egy csapatbajnokság van. A sok egyesület ellenére, már nincs tíz csapat, ami benevezne. Ifi- és gyermekversenyzőink is sikeresek voltak. Eljutottak országos táborokba.
  • Nagyok a költségek. Felszerelés, utazás, etetőanyagok beszerzése. Az egyesületek annak idején szereztek be, versenyzésre alkalmas spiccbotokat, amiket az edzésekre, és a verseny idejére a versenyzők megkaptak. Egyesületi logóval ellátott melegítők is rendelkezésre álltak. Akik jobb eredményt akartak elérni, azok aztán vettek mach botot, később rakós botot. Én, az országos egyéni bajnokságra, spicc botokkal jutottam el. Kaptunk pénzt etetőanyagra, utazásra. A MOHOSZ biztosított szállást, és étkezést. Ma, nem meghívásos a bajnokság. Hatalmas a nevezési díj, és minden költséget a versenyző áll.
  • Miért lett kevésbé népszerű a horgászat? Nem lett az. Mára több mint 1 millió horgász van. Versenyek is vannak, több szakágban. Másrészt az emberek szabad ideje kevés. Azt pedig úgy szeretnék eltölteni, hogy halat fogjanak. Fizetős tavakra járnak. Bojliznak, fídereznek. Rengeteg pénzt költenek felszerelésekre, etetőanyagokra. A tó szabályai szerint a halat visszahelyezik a vízbe. Mondhatni idomított halak. Kifogják, visszaengedik, és kifogják mások. A természetes vizek elérhetősége nagyon nehéz. A partokat járhatatlanná teszi az akácia. A tavaknál és a csatornák horgászatát a nádas és vízszéli sás nehezíti. A vízfelületek békalencsével, ruca örömmel terítettek. Alulról nő a hínár és a sulyom.
  • Horgász ifi táborokba, mentem nevelőtanárnak. Vittem a gyerekeim is. Többször volt Erika is (feleségem), hiszen ezekben a táborokban lányok is voltak.
  • Két cikluson keresztül voltam az Egyesület titkára. Később, ugyancsak két cikluson át az elnök funkcióját töltöttem be. A Pethe Ferenc általános iskolában, a 80-as évek végétől. éveken át horgász szakkört tartottam a gyerekeknek. Teszteket írtak az előző foglalkozások anyagából. Apró ajándékokat kaptak. Az Egyesület finanszírozta, a vezetőség döntése alapján. (Én voltam az elnök). -.appa. 
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr7218789944

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása