- Most úgy gondolom, hogy egyenlőre befejezem a Svábbal kapcsolatos bejegyzéseket. Pedig fűződnek nevéhez érdekes dógok. (Nem úgy fűződ, mint ahogy a fű, zöld. J ) Kifejtette azt az elképzelését, ami a digitális pénz bevezetésével kapcsolatos. Ez egy átfogó tervnek tűnik. Megnyilvánulása szerint: központi bankok képviselői a magánszektorral közösen vizsgálták az új innovációk alkalmazását a pénzügyekben, és javaslatot tettek a központi banki digitális valuták „globális interoperabilitásának” elveire. A két szó, ami szinte kimondhatatlan, azt jelenti, nagy szavakat használva: világméretű együttműködő képességére. Természetesen, csak a Földről beszélünk. Bár ettől a Svábtól kitelik, hogy mindennél nagyobb haszon reményében, az UFÓ-kal is lepaktál. Ja! – bocs. Miket beszélek? A Föld lakosainak érdekében teszi, hogy mindenkinek jó legyen.
- Mit értsünk a fennebb olvasottak alatt? Ez azt jelenti, hogy a jó kis készpénzecskénket lecserélik globális CBDC-re (globális digitális valutára). Hát mondjuk, ezzel sem vagyunk sokkal közelebb a megértéshez. Higgyük el Svábnak, hogy jót akar. (Valakiknek biztos).
- Lássuk, - mi is az a CBDC? Nem más, mint a digitális jegybankpénz, vagyis DJBP. Csakhogy, Űk ott angolul beszélnek, így az „Central Bank Digital Currency”. Ezt, a pénzhez hasonlóan a jegybank bocsájtja ki. Ennek tehát nincs megjelenési formája. Azt mondhatjuk, hogy semmi fedezet nincs mögötte. Kétségtelen az érmék, a fém miatt értékesek. Annyit sem ér a digitális pénz, mint a nyomtatott színes papirkák érnek, amiből annyit nyomtatnak, amennyit akarnak. Mégis, ez a digitális pénz, a jegybankkal szembeni követelést testesíti majd meg. Külön szépsége a dolognak, hogy olyan digitális pénzről beszélünk, ami csakis elektronikus formában tárolható és használható fel. A mostani pénzhez hasonlóan, bányászni sem kell, mint a kriptovalutákat. (Teszem hozzá az is egy szélhámosság).
- Miért lenne ez rossz? Olyan mértékben változtatja meg az életünket, ami az egyszerű halandóknak nem kedvező. A Cornell Egyetem (USA) közgazdászprofesszora, Eswar Prasad fejtette ki, - milyen előnyökkel jár a CBDC közelgő bevezetése. A CBDC nagy előnye az lesz, hogy az államok szabályozhatják és, ellenőrizhetik állampolgáraik, mit vásárolnak a pénzükből. Prasad ezt, nagyon pozitívnak tartja. Az embereket szabályozni lehet. Irányítani Őket, azt vegyenek, úgy éljenek, ahogy a globális vezetők elvárják Tőlük. A professzor úgy véli, a digitális pénz legnagyobb előnye az emberek programozhatósága.
- A tervekben szerepel az emberek „szénlábnyomának” követése. Amikor a kiadások, a MI szerint (Mondom Én, ők globális vezetőket mondtak) hatással vannak az éghajlatra, akkor letiltják az ilyen típusú vásárlásokat. Teszem hozzá, meg bármi egyéb miatt is. Kínában, ez a telefonnal történő fizetések esetében jól működik. Nem kell hozzá szénlábnyom. -.appa.