appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Az agyunk, hogy dönt 55/2023 (03.24.) töprengés

2023. március 24. 05:38 - appasztorik

  • Úgy, ahogy neki jól esik. Szó volt róla, hogy döntéseinket befolyásolja az éppen akkori hangulatunk, és érzéseink. Mlodinow okostelefonhoz hasonlította, agyunk működését. Az előbbiekre mondhatjuk, hogy remekül lett megalkotva a fejünkben elhelyezett organikus, cirka 1200 köbcentis masina. Mondhatjuk magunkról, hogy okosak vagyunk, és használjuk az analitikus elménket is. Ha nem hajszol a tatár, akkor meggondoljuk a dolgokat, és annak megfelelően cselekszünk. Ez egy látszólagos cselekedet. Igazából, annyi mindent kellene megfontolni, hogy nem tudjuk megtenni. Egyszerűen nem áll módunkban, mindent megvizsgálni. Azt mondom ezzel, hogy az analitikus elménk sem képes minden eshetőségre felkészülni. Ettől áll elő az a faramuci helyzet, hogy minden cselekedetünk több problémát eredményez, mint amennyit megoldott. Gondoljunk csak a környezetvédelemre. Egyre siralmasabb a helyzet. Vannak ötletek, amik felkapottak lesznek. Függ attól, - Ki találta ki? Mennyire tudta népszerűsíteni, és elhitetni? Mondok példát. Az emberek nagy része, úgy tekint az antibiotikumokra, mintha az varázsszer lenne. A pácienst megnyugtatja, ezért sok esetben írják fel, vírusos megbetegedések kezelésére. Tudott dolog, hogy a vírusok ellen hatástalan. Sokat számít, hogy hisznek valamiben. Főleg most, mikor széles körben terjed, fejben dől el minden. Ezzel azt akarom mondani, hogy a testi közérzetünk erősen befolyásolja döntéseinket, amikről úgy hisszük, hogy az egy jól végig gondolt, megfontolt racionális gondolatsor eredménye.
  • Az alábbiakban szintén, erre szeretnék példát hozni. Senki sem vitatja gondolom, hogy a politikában az érzelmek nagyon nagy szerepet játszanak. Ezért tud, olyan sikeres lenne a negatív, vagy más néven a lejárató kampány, de ez nem minden. Hihetetlen, de függ a választáson induló jelölt megjelenésétől, és természetesen a viselkedésétől, az általa mondottaktól. Ezeket az összefüggéseket megvizsgálják, és ennek megfelelően lehet indítani a negatív kampányt, amennyiben gyengíteni akarjuk az induló jelölt pozícióját. Amerikában végeztek egy tanulmányt. (Nem véletlen, hogy onnan ered a negatív kampány). Az egyszerű halandó azt hiszi, hogy a politikai program nagyon fontos. Másik fontos dolog, hogy észérvek segítségével győzze le ellenfelét, és győzze meg a hallgatóságot, hogy Ő legalkalmasabb a posztra. Az amerikai kísérlet nem ezt az iménti felsorolást támasztotta alá. Az derült ki, hogy sok esetben az első benyomás, a külső megjelenés alapján hozzuk meg az illető politikussal kapcsolatos döntésünket. Vegyük a tavalyi ellenzéki előválasztást. Márki Zay, elejétől unszimpatikus volt. Ehhez hozzájött, hogy a kampány során elmondottakat megvágták, és az átalakított verziót nyomták a köztévének mondott kormánymédiában. Tették ezt olyan ügyesen, hogy az értelme ellenkezőjére fordult. Példa arra is menyire nem szükséges észérvekkel apellálni. Orbán Viktor kijelentette „folytatjuk”. Ez jóindulattal sem nevezhető programnak, mégis nyert vele. Azt is említsem meg, hogy Viktor nem áll ki vitára. Egy vitában nem lehet handabandázni. Péntek reggel a Kossuth rádióban lehet, és azt nagyszerűen csinálja. Legutóbbi nagy dobása, a megyei bérlet. Még senki sem tud róla, hogyan is lesz megoldva. Fel lehet e szállni, a másik megye utolsó megállóján? – mint ahogy az autópályákra fel lehet hajtani. A munkáltatók ehhez is hozzájárulhatnak e?
  • Térjek vissza az amerikai tanulmányhoz. Ezt, helyi választások esetében végezték. A dolog lényege az volt, hogy az ország távoli pontjain élőknek megmutatták az induló politikusok portréját. Ebből következően az emberek, semmit sem tudtak a jelöltekről. Gyakorlatilag akkor látták Őket először, tehát az arcuk alapján kellett megmondani melyik jelöltre szavaznának. Az eredmények ismeretében, a válaszokat összehasonlították, a valós választási eredménnyel. Szerintem eléggé meglepő eredmény született. Az esetek hetven százalékban nyertek azok a jelöltek, akiket teljesen ismeretlenül, egy fotó alapján, ránézésre választottak ki. Ebből az derül ki, hogy a jelölt alkalmasságát, fontolgatás nélkül, mondhatni öntudatlanul, az induló jelöltek kinézete alapján ítélték meg. Nagy valószínűséggel, így cselekszünk Mi is. -.appa.
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr1518079084

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása