appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Régen, és most 37/2023 (02.14.) töprengés

2023. február 14. 07:04 - appasztorik

  • Régen nem volt Valentin nap, oszt jól elvoltunk nélküle. Most van. Ránk hozta a fogyasztói társadalom, úgy beállítva ezt az egész hajcihőt, mintha ez lenne a legcsodálatosabb nap, holott nem szól másról, mint a fogyasztásról. Most azt hihetitek, hogy erről akarok töprengeni. Hát egy frászt. Néhányszor kiakadtam már, a mindenféle műünnepeken, amit nagy felhajtás közepette illik megünnepelni. lehetőleg minél több pénzt feleslegesen elkölteni. Mondhatjátok, a szerelem nem felesleges, az bármi pénzt megér. Gyönyörű gesztus, amit a szerelmesek egymásnak kinyilvánítanak. Nem hiszem, hogy ezen múlik, ám legyen. A Ti pénzetek bánja. A kereskedők meg örülnek neki.
  • Régen. Mikor még a szocializmus alapjának, puzzle darabkái lerakása közben arra gondoltunk, hogy a kapitalizmus az jó dolog. Úgy hírlett, jólétet biztosít polgárainak. Nagyapám megkapta barátjától a, nem tudom már hány dollárját, amit a Nemzeti Bank Forintban fizetett ki, és örültünk neki. A felnőttek azért, mert jól jött, hiszen keveset fizetett a munkaegység. Mi gyerkőcök meg szolidaritásból, hogy nagyapámék örültek. Aztán megváltoztak a dolgok. Valamivel jobb lett az élet. Nem seperték le a padlást. Nem vitték el a disznókat. Ettől még keményen meg kellett dolgozni minden fillérért. Igen, mert akkor volt fillér, mint fizetőeszköz. Ezt 1999-ben bevonták. Nem mehettünk neki ilyen pénzzel az új évezrednek. Igaz számolni még számolnak vele, de olyanok, mint az elemi részecskék. Tudjuk, hogy van. De, nem is erről akartam beszélni. Mondhatjátok. Döntsd el, oszt beszélj arról. Mondani könnyű, de a töprengés attól töprengés, hogy több minden megfordul az ember fejében.
  • Régen. Mikor még a kapitalizmus, széles tömegeknek biztosított jólétet, sokak számára vonzó volt. Sokan megkockáztatták, hogy átkelnek az aknazáron, amit 1968-ban felszedtek. Ez után, az S-100-as jelzőrendszert (amit az aknazár helyett telepítettek) kellett legyőzni annak, aki szökni akart. Így álltunk, pedig akkor már a szocializmust építettük. Bizony, mert a Magyar Szocialista Munkáspárt VIII. kongresszusa 1962 novemberében megállapította, hazánkban lerakták a szocializmus Már lehetett Nyugatra utazni, így bécsi kirándulásnak álcázva a dolgot, ott maradtak. Bécsi lágerben várakoztak befogadó országra, és onnan jártak ki dolgozni. Ezt a lágeres elhelyezést elfeledték, a nyugatiak. Bőszülten támadtak minket, hogy lágerekben vannak a migránsok. Teszem hozzá, Ők nem is igen akartak dolgozni. Azt nem is említettem. Volt olyan időszak mikor csak a politikai menekültek maradhattak, a többieket haza zsuppolták. Aztán az is kezdett világossá válni, hogy Marxnak igaza volt. A kapitalizmus tényleg kizsákmányol. Ami igaz is volt, és most is igaz. Egy bökkenő van ebben. Azért összehasonlíthatatlanul jobb körülményeket biztosít az ott dolgozóknak, mint a Magyar un ortodox kapitalizmus. E miatt van, hogy sokan dolgoznak külföldön, és most ne gondoljatok Tengizre, ami régen menő volt. Szovjetunióban történő építkezés. Bizony. Akkor felkapott volt az NDK-ban dolgozni. A politikusok, a nyitott könyv alakú KGST palotába vágytak, és nem Brüsszelbe. Erről jut eszembe. A Fidesz nagyon utálja Brüsszelt, mégis jelentős létszámmal képviselteti magát, azon az utálatos helyszínen. -.appa.
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr9318048930

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása