appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Levéltitkok a lopásokról (25)

2022. február 12. 16:58 - appasztorik

  • Aztán, felújították a Károly körutat és megépült a fonódó villamos.
  • Annyi bizonyos, hogy 2010-től már vannak hírek a Károly körút felújításáról. Időnként megjelentek cikkek. Majd 05.16.-án, megjelent egy cikk: Elkészült a Róbert Károly körút egy részének a felújítása. Ebből megtudható, hogy az Árpád híd és Vágány utca közötti teljes szakasz felújításra került. Azt mondja a cikk, hogy 2016. szeptemberben kezdődött a felújítás. Ez alatt 48 ezer négyzetméter új aszfaltréteg került leterítésre. Új pályaszerkezet épült. Az Angyalföldi utca, és a Vágány utca között új kerékpárutat alakítottak ki. Akadály mentesítették a gyalogátkelőhelyeket, megújultak a járdák, és nőttek a zöldfelületek. Ugyancsak megújultak a Lehel utcai csomópontban a villamosvágányok. Az Esztergomi úti és a Népfürdő utcai hidak, az ehhez tartozó korlátokkal és lépcsőkkel együtt szintén felújításra kerültek. A szükséges helyeken a közvilágítást és a közműhálózatot is felújították. Ennyi felújításban, hatalmas pénz volt. Ebből kifolyólag, szép pénzeket tehettek el az ebben résztvevők.
  • A fonódó villamossal kapcsolatban, már akkoriban elterjedt, hogy a fonódó, az összefonódást jelenti.
  • A budai fonódó villamoshálózat egy közlekedésfejlesztési terv, mely célja a budai villamoshálózat fejlesztése volt.
  • A hiányzó vágányszakaszok megépítésével észak–dél irányú átmenő vonalak létrehozása volt a cél. A fonódó elnevezés utalt a villamos vonalak összefonódására, és a Margit híd alatt kiépítendő vágányfonódásra. Tehát nem a pénzlenyúlásra történő összefonódás. Ha, mégis volt ilyesmi, az melléktermék csupán. Nem volt tervezve, de jól jött. A fejlesztésnek két észak–dél irányú vágánykapcsolat megépítése volt a célja.
  • A tervezés előkészítése 2009-ben kezdődött, a kivitelezés 2014 októberében. A műszaki átadás-átvétel 2015. december 23-án megtörtént. A fonódó villamoshálózaton az utasforgalom 2016. január 16-án indult meg.
  • Aztán, megújult a Citadella.
  • Itt valami svindli lehet. Az eredeti cikk azt mondta, ami az ezt megelőző bekezdésben van. Holott, egy 2021. máj. 3.-i írásban olvashatjuk: Elkezdődött a Citadella megújítása Budapesten. A hosszú évek óta elzárt és mára lepusztult erőd felújítása várhatóan 2023-ig tart. A Citadella Budapest XI. kerületében a Gellért-hegy tetején található. Tuggyátok mit? Ha olyan ándungom lesz, akkor a Citadella történetével folytatom. -.appa.
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr417443052

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása