appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Levéltitkok a lopásokról (21)

2022. február 05. 19:13 - appasztorik

  • Még mindég az Ifipark. Nagy bulik voltak ott, azok számára, akik bemehettek. Többször fellépett ott Radics Béla, aki a legjobb magyar gitárosnak lett kikiáltva. Jimi Hendrixet, a Cream számait, és hasonló zenéket játszott. Nagy show műsort nyomott. Feje fölé tartott gitárral, és természetesen foggal, és nyelvvel is megszólaltatta hangszerét. Felmerülhet: mitől lett volna a legjobb gitáros? Amíg nagy kedvvel zenélt, addig napi 10-12 órát gitározott. Több együttest alapított, és többen zenélt. Azonban nem kaptak nagylemez lehetőséget. Így aztán, ahhoz képest mennyit játszott kevés fellépésükről maradt fenn felvétel. Indián szerint a föld legjobb öt, gitárosa között volt. Elfogult vélemény is lehet ez, hiszen a barátja volt. Ő rendezett gyűjtést, hogy Radics együttesének legyen egy Marshall erősítője. Tíz forintonként összeszedte, és lett. Egy füzetbe írta, hogy kik adtak pénzt. Akkor, a hatalom által támogatott együttes az Omega volt. Lemez lehetőségek, meg nem is csóróként kezdtek. Megmondom Nektek, az első időkben szerintem a Bee Geesre emlékeztettek. Gondolok itt Rózsafák című nótára. Nagysikerű kislemez volt, úgy mellesleg.
  • Pár szóban még visszatérek a Rolling Stoneshoz. Igazából Briannak igencsak kifelé állt a rúdja az együttesből. Ebben annak is része volt, hogy nem volt elégedett az osztozkodással. Másrészt, olyan is volt, mikor részegen ment a felvételre. Halála után a Stones búcsúkoncertet adott Brian emlékére, melyen Mick Jager 100 fehér pillangót engedett a magasba.
  • Még valamit a Nagyfa galeriről. Azt olvastam valahol, hogy a galeri ideológusa Indián volt. A Kékfényben készített vele interjút, annak idején Szabó László. Természetesen ennek célja az volt, hogy a nézőket borzadály töltse el a hippi életmód hallatán. Mint azt említettem már, igazából nem volt galeri, és nem voltak hippik sem. Persze hirdették a szabad szerelmet, és alkalmazták is a gyakorlatban. Szinte mindegyikük dolgozott. Említettem a káemkát. Rövid ideig lehetett az ember munkanélküli, különben börtönbe zárták. Így aztán, akik nem akartak dolgozni, azok is dolgoztak egy hónapnyit. Indián, jóval a rendszer váltás után készített interjúban elmondta neki mindig volt munkahelye. Ebben mondja el, hogy több csoport társsal tartja a kapcsolatot, valamint azt is, hogy Törpe barátja meghalt kovidban. Azt is, hogy a 68-70-es éveknek volt ideológiája. Volt irodalma. Volt maradandó zenéje. Olvastam olyan véleményt, miszerint Indián volt a Nagyfa Galeri ideológusa. Sok tagja volt ennek a csapatnak. Ragadvány neveik fennmaradtak. Az eddig említetteken kívül: Kacsa (ilyen nevű kettő is volt), Judo, Colos, Nagy Kennedy, Szőke Lord, Hippi Ancsa, Huncut, és még sokan mások. A hatalom egy, részüket a koncepciósnak mondható Nagyfa galeri perben börtönbüntetésre ítélte, köztük Indiánt is. Hogy miért? Arról majd később. -.appa.
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr5917209474

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása