- Olvasom, hogy Novák Katika, aki a Fidesz külkapcsolatokért felelős igazgatója is, twitten jelentette be, hogy a Fidesz elhagyja az Néppártot. Az Unióban ez a legnagyobb európai pártcsalád. A kilépési nyilatkozatból nem derül ki, hogy milyen testület döntött erről. Szerintem, ez nem is lényeges. Az újságírók azonban nyughatatlanok, és érdeklődőek. A Fidesz sajtóosztálya, Novák Katalin, de a párt több politikusa sem válaszolt arra a kérdésre, milyen felhatalmazás alapján döntöttek a kilépésről. Én ezt megmondom Nektek. Viktor felhatalmazta Őket, hogy írják már meg. Ők meg, hű szolgák lévén megtették. Ennyire egyszerű ez barátaim. Azt felesleges boncolgatni, hogy a Fidesz alapszabálya mit tartalmaz. Citálják, hogy „a Szövetség tagja az Európai Néppártnak és társszervezeteinek”. Azon is polemizálnak, hogy az ASZ. szerint nagyobb horderejű döntéseket az Országos Választmány, az Országos Elnökség, a pártelnök és a Kongresszus hozhat. Azt gondolják, az előbbiek alapján, hogy a választmánynak, a kongresszusnak, vagy az elnökségnek kellett volna határoznia a kilépésről. Ezt, a pártelnök döntése nem írhatja felül. Komolyan kérdem. Láttatok? Hallottatok már olyat? – amit Viktor kimondott, az nem úgy lett. Nagyon jól tudjátok, hogy szemlélete szerint, a szabályok arra valók, hogy megváltoztassuk őket. Jó! Az iménti megközelítésben, inkább a szabályok áthágásáról van szó, de ez nem téma, és most ne kezdjünk el, nyelvi finomságokkal foglalkozni. Felvetették, hogy át kell írni, a Fidesz alapszabályát. És akkor mi van? Törvényeket írnak át visszamenőlegesen. Mit számít akkor egy alapszabályocska?
- De ezenkívül, van egyéb jó hírem is. A kormánypropagandából tisztában vagytok vele, - Magyarország jobban teljesít! Azt is tudjátok, hogy a bérnövekedés Nálunk nagyon fontos, és az, évenkénti ütemezésben történik. Ennek több előnye is van. Nem hirtelen terheli meg a költségvetést. Jó színben tünteti fel a kormányt. Olyan kormányként, amelyik gondoskodik arról, hogy a polgárai jól érezzék magukat hazájukban. Mondjuk ki: szép és nemes gondolat. Aztán az sem utolsó szempont, hogy a pár év alatt a forint romlása miatt, gyakorlatilag nem is olyan nagy az a bérrobbanás, amiről szólnak a propagandák. Azt olvashatjuk, hogy ennek a törődésnek köszönhetően évről-évre, a 10 százalékot is meghaladó mértékben növekedett az átlag kereset.
- Még egy jó hír. Ez a béremelési folyamat tavaly is folytatódott, a koronavírus járvány ellenére is. Pedig tudjátok. Föld szerte gazdasági problémát okozott a vírus. Ez sem tudta megtörni lendületünket. Tavaly is, több mint 9 százalékkal nőtt hazánkban az átlagbér. Egy szépség hibája a dolognak. Magyarországon a KSH módszertanának megfelelően, csak az öt főnél több munkavállalót foglalkoztató munkáltatói kört veszik figyelembe. -.appa.