appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Értem én, csak azt nem értem…

2020. január 28. 06:27 - appasztorik

,hogy a Petőfi Irodalmi Múzeum vezetője miért bizonygatta azt? - hogy milyen helyes eljárás, miszerint nem adnak pénzt azoknak a művészeknek, akik nem kormánypárti propagandát támogatnak. Asszongya szegény: miért adná az állam az állampolgárok pénzét olyasmire, ami nem a kormányt támogatja? Hát, drága tudatlan barátom, egyszerű oka van ennek. Például azért, mert van abban olyan pénz is, amit olyan emberek adtak be, akik szintén nem támogatnák a kormányt. Most az jutott eszembe. Én például nem támogatnám, hogy akik külhonban magyarnak vallják magukat, majd ideköltöznek, azok pozíciókat kapjanak a magyar közéletben, és egyből osztogassák az észt. (Főleg, az utolsó tagmondat, facsarja az orrom). Valahogy bűzlik ez, az egész.

,hogy Schobert Norbi, miért nem kér bocsánatot? De hát miért is kérne? Véleményt nyilvánított. Azt meg lehet. Ő úgy gondolja, a nők szülés után kövérek maradnak, és nem lesznek kívánatosak. Mellesleg jegyzem meg, ha csak egy nő is, nem marad kövér, és kívánatos lesz, akkor Norbi tévedett. Az ellenpélda cáfol, és nem lehet általánosítani.

,hogy mi abban a jó hír? - hogy az elkövetkező 2-3 évben az ápolók fizetése, talán utolérheti majd az üzletláncokban dolgozó árufeltöltők bérszintjét is. Ebből számomra az derül ki, hogy nemigen fogja. Az a „talán” nem olyan bizalomgerjesztő.

,hogy míg Magyarországon éppen valamicskét emelkedett az egészségügyi közkiadások reálértéke, addig ez a visegrádi országoknál lényegesen jobbra sikeredett. 2006 és 2018 között a csehek 36, a szlovákok 44, a lengyelek 77 százalékkal növelték az egy főre jutó egészségügyi közkiadásokat reálértéken. Ezzel szemben itthon, csak 3 százalék volt a növekedés. Még egy adat, az egészségügyünkről. A 2010 és a 2016 közötti időszakot figyelembe véve, évente 46-49 ezer (összesítve 285 ezer) olyan magyar ember halt meg, aki 75 évesnél fiatalabb volt, és megelőzhető, vagy kezelhető betegsége volt. Akkor, még egy kis gy kis + adat: Egy Eurostat felmérés szerint Romániával utolsók között vagyunk Európában, 10 emberből 8-nál merül fel a gyanú, hogy nem jutott időben megfelelő orvosi ellátáshoz. Az is beszédes szám, hogy az utóbbi 10 évben, az egészségügyi fogyasztói index* alapján, a 36 európai országot figyelembe véve a 15. helyről lecsúsztunk a 34. pozícióba. Románia talán mögöttünk van, abban lehetünk biztosak, hogy Bulgária mögöttünk van. Bár most, hogy az egészségügyi intézmények, csak a festésre kapnak pénzt, romolhat a helyzet. Az is lehet a legfőbb táltos fog gyógyítani. Az utóbbi képeken mindig, mind a két tenyerét maga elé tartva, mint valami tévés távgyógyító látható, erősen ráncolva homlokát a nagy koncentrálástól. Ha, emlékeztek arra, amit a testbeszédről írtam. Ez, a hazug ember tipikus testtartása. Nem véletlen hát, hogy a múltkor óva intettelek benneteket attól, hogy irigykedjetek a politikusokra.  

*Mit vesznek figyelembe, az egészségügyi fogyasztói index kiszámításánál. A fő szempontok a következőek. Hogyan érvényesülnek a betegjogok. Milyen az ellátáshoz való hozzáférés. Milyen a betegellátás eredményessége. A közfinanszírozott egészségügy bőkezűsége. A betegségmegelőzés milyensége. Aztán nem utolsó sorban a gyógyszerellátás.  Teszem hozzá, hogy mint minden felmérés, ez is tetszőleges paramétereket vesz alapul. Az előbbiekben vázolt főbb szempontokon belül, több alpont is szerepel.  -.appa.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr1615432112

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása