Mondtam én, hogy lesz még ennek folytatása. Végtére is gyaloglásból él az emberiség nagy része. Még a sofőrök is gyalogolnak.
(5) A gyalogos az úttesten a kijelölt gyalogosátkelőhelyen, ha pedig a közelben kijelölt gyalogosátkelőhely nincs,
a) lakott területen levő főútvonalon az útkereszteződésnél (a járda meghosszabbított vonalában), valamint a menetrend szerint közlekedő jármű megállóhelyén levő járdasziget és az ahhoz közelebb eső járda között (a járdasziget teljes hosszában),
b) egyéb helyen bárhol,
a legrövidebb áthaladást biztosító irányban mehet át.
Ez megint csak a gyalogosokkal történő kitolás. Micsoda dolog ez, hogy nem ott megyek át ahol jól esik? Mi van a szabadság jogokkal? Caplassak el egy zebráig? Nem kell elfelejteni, hogy büntethetnek érte.
(1) A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti.
Ez már aztán mindennek a teteje. Nem lehet átmenni, csak úgy vakra. Ki találhatott ki ilyet? Még, hogy a gyalogos győződjön meg. Fogja majd ott csóválni a fejét jobbra, balra, hogy jönnek, vagy nem jönnek. Látja az autós, az úgyis előre néz.
(2) A kijelölt gyalogosátkelőhelyen áthaladó gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van. Ugyancsak elsőbbsége van - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a járművekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad. A megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművekkel szemben azonban a gyalogosnak elsőbbsége ezeken a helyeken sincs.
Azért itt is megkeserítik az ember gyaloglását ezzel a megkülönböztetett jelzéseket használókkal. Tudjátok visít, mint állat, oszt villog,mint az ég.
(8) A gyalogos olyan helyen, ahol a járművekkel szemben elsőbbsége nincs, mielőtt az úttestre lép, köteles meggyőződni arról, hogy áthaladásával a járműforgalmat nem zavarja. Nem léphet az úttestre, ha a jármű olyan közel van, hogy annak zavarása nélkül az úttesten átmenni nem tud.
(9) A gyalogosnak tilos
a) híd, alagút, aluljáró, felüljáró úttestjén áthaladni;
b) olyan helyen, ahol a járművekkel szemben elsőbbsége nincs, a szabad kilátást gátló akadály (nagyobb álló jármű stb.) közelében az úttestre lépni;
c) lánc-, illetőleg csőkorlátot, sorompót kinyitni, azon átmászni, alatta átbújni, illetőleg azt megkerülve elzárt területre (úttest, útszakasz, vasúti pálya stb.) lépni;
d) villamospályán közlekedni, vasúti vagy zárt villamospályán - a kiépített átkelőhelyen kívül - áthaladni;
e) autópályán (a leállósávon is) közlekedni, valamint áthaladni;
f) autóúton (a leállósávon és az útpadkán is) közlekedni, valamint útkereszteződésen kívül áthaladni;
g) az úttesten áthaladni, ha a közelben gyalogos alul- vagy felüljáró van.
(10) Vasúti pályán (vasúti átjárón vagy más kiépített átkelőhelyen) a gyalogos csak akkor haladhat át, ha meggyőződött arról, hogy vasúti jármű nem közeledik. Nem haladhat át a gyalogos, ha a jelzőberendezés a továbbhaladás tilalmát jelzi.
El egészen eddig, csak a gyalogosok korlátozását olvashattuk. Ebből is látható, hogy mennyi, de mennyi gyaloglást nehezítő körülményt kell leküzdeni, hogy eljussunk C-ből D-be. Ugye akkor arról még nem is beszéltünk, hogy az ember játékossága is csorbát szenved. Nem lehet átmászni, bujkálni. Mi öröme lehet egy gyalogosnak? Csak menni, menni? -.appa.