appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Töprengéseim (6)

2020. augusztus 24. 18:51 - appasztorik

  • Arra gondoltam, lehet valamelyiketek eltöprengett rajta, miből gondolom Én, hogy Retró Bochkor című műsora nem lesz jó. Abból indultam ki, hogy az átkosban (jelenlegi besorolás szerint) a szocialista brigád elment megnézni egy filmet. Nevezzem meg: A nyolcadik utas a halál. Másnap, aki ott volt, az mind arról mesélt milyen borzalmak történtek a filmben. Hogy amikor a kis szörny kiugrott a fickó hasából. Hu-juj, milyen félelmetes volt. Néhány nap múlva alkalom adódott és megnéztem a szörnyűségesen félelmetes filmet. A beharangozottak alapján, roppant módon készültem a borzalmakra. Mikor ahhoz a részhez értünk, hogy na, most pattan elő a rémséges szörny, akkor legnagyobb meglepetésemre egy kis sipákoló valami, pár másodperc alatt elpattogott valamerre. Ez nem lehetett az a rész. Olyan pontos leírást adtak, a kinézetről. Itt nem látszott semmi. Vártam tovább a borzalmakat. Többé elő sem került a szörny. Vagyis a legvégén igen, amikor a zsilipet megnyitja a főhősnő és az űr kiszippantja a szörnyet. Akkor tényleg kóválygott valami a semmiben. Én viszont nem azt néztem. Mással voltam elfoglalva. A főhősnő melleit néztem. Pontosabban domborulatait, hiszen valami atléta volt rajta. Maradjunk annyiban, hogy a kor megítélése szerint erotikus jelenet volt. Azon gondolkodtam, hogy amennyiben kirepült, akkor mikor látom meg a szörnyet. Erre beúszott a felírat: The End. Attól tartok így járok, amikor a szuper Bochkort várom.
  • Most hagy mondjak Nektek valami örömteli hírt. Azt olvastam, hogy megint Toroczkai László lett a Mi Hazánk Mozgalom elnöke. Mi ebben a jó? Megmaradt ez a súlytalan pártocska. A Fidesznek nem ellenfél. Azon is töprengtem, - miért nem megy ez a Laci gyerek a Fideszbe? Ásotthalom polgármestereként erősen migráns ellenes. Aztán, Horthyhoz való hűsége, elkötelezettsége is jó ajánló levél. Tudjátok, Ő volt az, aki azt mondta, ha a zsinagógát őrzik, akkor a Hazatérés temploma előtti Horthy-szobrot is őrizni kellene. Többször töprengtem már: mit szeretnek ezen a Horthyn? Ha, engem kérdeztek, akkor egy szószegő, hataloméhes diktátor volt, aki belevitte hazánkat a II. világháborúba, amiből óriási veszteségekkel jöttünk ki. Itt arra gondolok, hogy kétszer tett esküt a királynak (IV. Károly), egyszer Hitlernek. Egyiket sem tartotta be. Mondjuk, annyiban hasonlít a mai politikusokra, hogy Ők sem tartják be ígéreteiket. Horthy valószínűleg nem akart király lenni, de teljhatalmat mindenképpen. Igazán nagyformátumú, széles műveltséggel bíró, nemzetközileg elismert politikusunk volt, Apponyi Albert gróf, aki a párizsi békekonferencián híres beszédét mondta. A békekonferencia követeként Sir George Clerk angol diplomata Budapestre érkezett 1919. október 23-án. Ismerkedett a magyar belpolitikai élet jelentős szereplőivel. A cél az volt, hogy tárgyaljon egy polgári liberális, koalíciós kormány létrehozásáról. (Országos választás lebonyolítása, nemzetgyűlés létrehozása, az államfői tisztség betöltése). E tárgyalások során derült ki, hogy több politikus is attól tartott, Horthy katonai diktatúrára készül. Clerk Apponyit tartotta a legjobb képességű magyar politikusnak. Ezt Párizsban leadott jelentésében is megfogalmazta. Manipulációk hatására, Apponyi kormányfőségét a keresztény-nemzetiek ellenezték, meghiúsították. Horthy Miklós a Nemzeti Hadsereg élén bevonult Budapestre. Ezt követően, november 24-én Huszár Károly alakított kormányt. Teszem hozzá, ez a súlytalan politikus jobban megfelelt Horthynak tervei megvalósításában. -.appa.
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr6216175256

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása