appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

A hinduizmus 205/2023 (12.18.) töprengés

2023. december 18. 07:45 - appasztorik

  • Felmerülhet a kérdés: hogy jön ez ide karácsony előtt? Nagyon egyszerű. Nem régiben erről irkáltam. Célszerűbb lenne az Ábrahámita vallásokról írni, az mégiscsak a béke és a szeretet vallásaként határozza meg magát. Természetesen, azt nem teszik hozzá: az után mikor a többi vallást kiirtották. Ebbe nyugodtan értsétek bele, a többi Ábrahámita vallást is. „Egy marad”, mint a Hegylakó (Highlander) című filmben. János barátom ellenvéleménye szerint, Én az Ó-szövetségről beszélek, de az Új-szövetség tényleg a béke, és a szeretet vallása. Megjegyzem: ha így is van? – akkor sem jönnek ki a Muzulmánokkal. Nem mintha Ők ki akarnának jönni bármely más vallással. Jó! Jézust elismerik prófétaként, - és akkor mi van?
  • A hinduizmus sokkal békésebb vallás. Gondoljatok csak a teremtés folyamatára. Mahávisnu az elején lepihen. Nem kezd teremteni mindenféle dógokat, napokon keresztül. Egyébként se tudjuk, az ÚR-nak mennyi volt egy nap. Szó nincs arról, hogy időt teremtett volna (jegyzem meg ezért nincs idő). A krónikás mondja, hogy első nap, második nap. Az öröktől való, örök Istennek, - mi szüksége lenne időre?
  • Vélekedések szerint a Hinduizmus gyökerei a mezolitikum őskori vallásaiból származhat. Ezt a bhimbetkai sziklamenedékek sziklafestményei alapján mondják. Ezek cirka 10 000 és 28 000 évesnek becsülik. Vélekedések szerint a hinduizmus ősi jellegét a neolitikus idők is bizonyítják. A menedékekről azt tartják, hogy egy részük, már több mint 100 000 évvel ezelőtt is lakott volt. Azt is mondják, hogy még napjainkban is léteznek törzsi vallások. Azt is hozzáteszik, hogy gyakorlataik nem hasonlítanak a történelem előtti vallásokhoz. Ez azért elgondolkodtató. Nincs róla feljegyzés. Honnan tudják milyen volt? Másrészt. A történelmet ugyanúgy hamisították, amint azt napjainkban is teszik.
  • Buddhizmus irányába fordulok kicsit. Szkanda tan? Öt szkanda van. (Szkandha. Sznaszkrit eredetű szó. Magyarul: összesség, halom, tömeg, lét-csoport). A Buddhizmus szerint a létesülés öt alapvető csoportosulását (aggregátumát) jelentik. A szkandák jellemzője, hogy feltételüktől függően keletkeznek és múlnak el. A szkandák; forma, érzékelés, érzés, törekvés és a tudat. Hat érzékszervet írnak le: szem, fül, test, orr, nyelv és itt is felsorolásra kerül a tudat.) Felsorolásra kerülnek a tárgyaik: forma, hang, érzet, szag, íz és érzékelés. Megfigyelhető, milyen fontos szerepe van, az érzetnek és az érzékelésnek. Holott, mindezekről kiderül, ezek illúziók. Teszem hozzá: tényleg minden az! A buddhizmusban a felsoroltak a szamszára - (lélekvándorlás, a karma elvének megfelelően újraszületünk) -káprázatának a jelenségei. Buddha tanítása szerint a felsoroltak közül egyik sem „én”, vagy „enyém”. Egyenlőre ennyit. -.appa.
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr218283277

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása