Hajjátok, egy számomra roppant kellemetlen vallomással tartozom Nektek. Tudott dolog, hogy Magyarországon, mindenki ért a focihoz. Ne vessetek meg ezért, de a Fradi meccse kapcsán rá kellett jönnöm, hogy Én biza nem értek. Nemhogy kicsiny hiányosságaim vannak a foci megértésével kapcsolatban, hanem egyáltalán nem értek hozzá. Nagy mázlim van, hogy nem azt átkosban vagyunk, mert akkor bizony átnevelő táborba kerülnék. Elmondom Nektek, hogyan jöttem rá, eme hiányosságomra. Olvastam, hogy a Fradi kikapott Barcelonában, de nem vallott szégyent. Itt még örvendeztem az Én szívemben, hogy ímé él még a magyar virtus, és megmutattuk a katalánoknak. A következő mondatnál kissé értetlenül néztem a képernyőre (ahonnan olvastam). Abból kiderül, „az első húsz percben akár két gólt is szerezhetett volna a Ferencváros, végül úgy szenvedett 5-1-es vereséget az FC Barcelonától, hogy nem vallott szégyent”. Elolvastam a cikket végig. Bennem megvan az igény arra, hogy meg értsem, amit olvasok. Kiderül, az első húsz percben rúgtunk egy les gólt és egy kapufát. Most, ha rosszindulatú lennék egy kicsit is (de nem vagyok), akkor akármekkora számot lehetett volna írni a kettő helyére. A lényeg, hogy nem rúgtak. Utána elfáradtak. Mit gondoltak? Húsz perc alatt kitömik a Barcát és ülnek az eredményen? Azt biztos tudták, hogy 90 perc a mérkőzés, hiszen azt Én is tudom. Nézzük tovább a mondatot: végül úgy szenvedett 5-1-es vereséget az FC Barcelonától, hogy nem vallott szégyen. Mi jut eszembe? – ez a szenvedett valahogy nem passzol a sikerhez. Rémképem lett tőle. Csak nem ilyen a nagy Magyar gazdasági siker is? – mint ez a foci sikere a Fradinak. Tudjátok mi aggasztott a siker szó használatánál? – hogy kaptunk egy ötöst. Na, nem a focinkra, hanem a kapunkba. Ami még jobban meglepett sikerünkkel kapcsolatban, az a mérkőzés statisztikai összefoglalója. Lássátok, hát Ti is, - mi számít számunkra futball sikernek. Elől hozzák a Barcelónát. Mégiscsak Ők voltak otthon.
Labdabirtoklás: 61% - 39% Otthon vannak. Övék a labda, hagy legyen Náluk többet.
Összes lövés: 22 – 3 Azért ezt sikernek könyvelni?
Kapura lövés: 11 – 2 A kapuig alig jutottunk el.
Kaput elkerülő lövések: 6 – 6 Ez egy furcsa adat. Összes lövésünk 3 volt. Mégis, hogy kerülte el hat a kaput. A Barcáé még érdekesebb. 11 kapura lövésük volt. Hat lövés elkerülte a kaput. Ez 17. Hová lett öt lövés. Erről lövésem sincs.
Nagy esélyek: 3 – 1 Gondolom, ez a gólokon kívül értendő.
Szögletek: 5 – 0 Nem szépíthetjük a dolgot, egy szögletet sem sikerült kiharcolni.
Védések: 1 – 6 Vagyis szegény Barca kapus gyakorlatilag nézőként volt jelen a mérkőzésen.
Szabálytalanságok: 7 – 15 Na, ebben legalább megvertük Őket.
Sárga lapok: 0 – 4 Ebben is jók voltunk.
Azt is kiolvastam, hogy ígéretes támadásunk lerántással tudták megakadályozni csak. Ezért kiállították a szabálytalankodó játékost, és a megadott 11-est értékesítettük. (3 – 1) Mind ez történt a 69 percben. Most aki azt hiszi, hogy ezt követően szárnyakat kapott a Fradi az téved. Szárnyak helyett még két gólt kapott. Összefoglalom számotokra, Én hogyan értelmezem a történteket. A Barca, a mérkőzés utolsó 20 percében, emberhátrányban is sokkal jobb volt, mint a Fradi. De! Lehet, hogy rosszul látom. Én ugyanis, nem értek a focihoz. -.appa.