appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Gondolódzkodás: Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata

2018. augusztus 21. 13:27 - appasztorik

23. cikk

Jelenleg Földünkön a munka világtalanságáról beszélhetünk. Aki munkavállalóként dolgozik, az tudja. A többiek meg, nem hiszik el. Érdekes módon, mindig a munkavállalókat érinti a szigorítás, a megszorítás. Egy cégnél nem jól mennek a dolgok, a vezért iszonytató végkielégítéssel elküldik. Kapja az autót is, nem adhatnak az új nacsalniknak, használt autót. Tudom most már nem nacsalnikok vannak, hanem menedzserek. Odacsábítják hihetetlen összegért. Amit egy összegben megkap. Olykor hatalmas összeget fizetnek, az eredeti cégnek, (ahol örültek, hogy elment) hogy engedjék át ezt az embert. Nem dolgozik már ott, de a titoktartás miatt, ugye amiket tud a régi cégéről. Elkerülendő hogy az üzleti titokkal visszaélés történjen. Igaz, Ők küldték el, de legalább amit a végkielégítésén buktak, most abból visszajön valamicske.

  1. cikk

(1) Minden személynek joga van a munkához, a munka szabad megválasztásához, a méltányos és kielégítő munkafeltételekhez és a munkanélküliség elleni védelemhez.

Ezt jól jegyezzétek meg. Jogotok van a munkához. Ettől persze munkát még nem kaptok. Így nevetséges, azt mondani, hogy szabadon választhatsz munkát. Örülsz, ha bármilyet kapsz. Aztán szabadon megválasztod, hogy elvállalod, vagy munkanélküli leszel. Ha nem vállalod, kifutsz az időből, és ellátás nélkül maradsz. Ja, esetleg kapsz közmunkát, ha szerencséd van. Lehet, hogy csak néhány hónapra, de örülj neki. Méltányos, és kielégítő munkafeltételek. Erről aztán végképpen nem beszélhetünk. A dolgozók kiszipolyozása zajlik. Ha nem tetszik, akkor menj el. Jönnek helyetted százan, - mondják. Munkanélküliség elleni védelem, az szintén nincs. Szóval, ez a bekezdés is egy álságos máz, ami azt az illúziót kelti, hogy törődnek az emberekkel. Annyira siralmas, hogy ez már nevetséges.                                                                                                                                                         (2) Az egyenlő munkáért mindenkinek, bármilyen megkülönböztetés nélkül egyenlő bérhez van joga.

No, ebből láthatjátok, hogy egyenlő bérhez van jogotok. Persze ez nem jelenti azt, hogy kapsz is. Az a módi, hogy az új munkavállalót több bérrel veszik fel, mint ami a régieknek van. Az a felfogás, hogy a termelő üzemekben gyakorlatra, és helyismeretre nincs szükség. Le van minden írva, csak meg kell csinálni. Ez, az alpont is az álmodozásokhoz tartozik. Ez hetven éve nem valósult meg. És nem is fog jó ideig. Ez, munkahelyenként sem valósul meg. Különböző vállalkozásonként más, és más. Arról, már ne is beszéljünk, hogy mi van a nők bérével. Emlékeztetnélek benneteket. A szocializmusban is, az a duma ment. „Egyenlő munkáért, egyenlő bért”. Már csak elmondom, mert a bögyömben van. Voltam egy továbbképzésen. Mindenfajta dógokat tanítottak. Jön egy idióta fiatalember, lehengerlő stílussal. Kifejti, hogy Ő a kreativitást értékeli. Azzal lehet eredményt elérni. Merjen az ember. Ő a legjobb példa. Két éve végzett, és már igazgató. Ő, megtudott újulni, a mostani a 11. munkahelye, és egyre feljebb, és feljebb lép. Odasúgtam a szomszédomnak. Két év alatt egy munkahelyet lehet megismerni. Ez egy zseni, de inkább hülye.                                                                                                                                   

(3) Mindenkinek, aki dolgozik, olyan méltányos és kielégítő fizetéshez van joga, amely számára és családja számára az emberi méltóságnak megfelelő létet biztosít és amelyet megfelelő esetben a szociális védelem összes egyéb eszközei egészítenek ki.

Itt tovább folyik a hülyítés. Méltányos, és kielégítő fizetéshez van joga annak, aki dolgozik. Az meg nonszensz, hogy abból, amit fizetésként kap, még a családja számára is emberi méltóságnak megfelelő létet biztosít. Többször fejtegettem már, hogy itt, de sehol máshol sem értelmezhető. Mondhatjuk nincs emberi méltóság. Elnézést, van. A méltóságos uraknak. A következő tagmondatban aztán, már maguk a nyilatkozat írói is kétkednek, hiszen azt mondják: „megfelelő esetben”. Tehát ebben a megfelelő esetben ők sem bíznak. Mármint a szociális védelemben. Aminek szerencsénkre, amint azt olvashattuk, még összes egyéb eszközei is vannak. Hogy hol vannak? Azt ne tőlem kérdezzétek. (megjegyzem, a bevezetőtől kezdve több helyen polemizáltam az emberi méltóságon. Mert mi is, - az emberi méltóság? A személy méltósága: megbecsülés, a tisztelet érzése, amely minden egyes embernek kijár. Ezek után, ha úgy érzitek, nem vagytok megbecsülve. Nem tisztelnek benneteket, akkor a hiba bennetek van.                                                                                                                                        (4) Minden személynek joga van másokkal együtt szakszervezet alakításához és érdekeinek védelme céljából szakszervezetekhez való csatlakozáshoz.                                                   

Na, ez is egy jó kamu pont. Mikor meglett a nagy rendszerváltásunk, akkor kitalálták, a szakszervezeti vezetőket a cégek fizessék. Így aztán szépen át is állottak a szakszervezetek, a cégek érdekeinek képviseletére. Ugyanis a cégtől függött a fizetésemelésük. Nem beszélve, a jutalmak, a prémiumok, és más egyéb dolgokról. Természetesen a szakszervezetek, úgy állították be a dolgot, hogy sikerült kiharcolnunk. Örüljünk, hogy ezt is sikerült elérni. Ezzel azt mondom, a szakszervezetek nem védik a dolgozók érdekeit. Hogy miért nem? Nagyon egyszerű a válasz. A szakszervezeti vezetőknek nem érdeke. Nem véletlen, hogy a munkavállalók úgy vélekednek, a szakszervezetek jelentős pénzeket zsebelnek be, amiért cserébe vajmi keveset juttatnak.    -.appa.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr9514193231

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása