appasztorik

Akarmi, mint egy szatócs bót

Gondolódzkodás: Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata

2018. július 15. 14:42 - appasztorik

4-6 cikk

 No, akkor folytatom kis hozzáfűzéseimet az emberiség címben szereplő büszkeségéhez. Annyit tennék még hozzá, hogy az ENSZ-nél semmire kellőbb szervezet nem igen létezik a Földön. Úgy értve a dolgot, hogy akik ennyire túl vannak fizetve, az általuk elért eredményekhez képest. Nyugodtan mondhatjuk túltesznek bármely politikuson, vagy hivatalnokon. Megközelítik a brókereket, bankvezéreket, pénzügyi szélhámoskodókat.

4. cikk

Senkit sem lehet rabszolgaságban, vagy szolgaságban tartani, a rabszolgaság és a rabszolga-kereskedelem minden alakja tilos.

Ez a cikk is bizonyíték arra nézve, hogy az ENSZ milyen impotens szervezet. 70 éve fogalmazták meg ezt a cikket. Akkor határozták el, ezt a dolgot, hogy nem lehet, és azóta sem sikerült előrelépni benne. Rendben, ha valaki azt mondja, hogy igen, előreléptek benn, akkor egyet értek vele annyiban, hogy tényleg nem nevezik őket rabszolgának. Emlékezzetek vissza. Kínai nőket tartottak konténerbe zárva Budapesten, és varrniuk kellett. Föld szerte gyermekeket dolgoztatnak, szinte ingyen. Hazánkban is vannak emberek, akik személyi okmányait elveszik, és kimeszelt disznóólban tartják őket. Kevés kaján, meg pián. Hallani ilyen mendemondákat. Természetesnek tartom, hogy ilyen szóbeszédnek nem ülnek fel sehol sem. Nem járnak utána. Pedig nem zörög a haraszt, ha pofára nem esik benne a paraszt. Gondoljátok végig. Az ilyen munkaerő jól jövedelmez, és nem senkik, amennyiben kitudódik, hanem rokoni segítségek. Tehát nem is munkavállalók. Nincs ezzel semmi probléma. Mondok egy történetet. Valahogy az alföldi munkahelyéről (Ő mondta, hogy az ezelőtti munkahelyéhez képest) kiszabadult egy fiatalember. Nagyon dicsérte mostani munka adóját, milyen rendes ember. A diskurzust Ő kezdeményezte. Figyelj! Te, mennyit keresel egy nap? Nem várt feleletet, büszkén folytatta. Én egy ezrest. És kapok szállást meg étkezést is. Sok mindent hallani a tanyákon dolgozókról is. Szóval, jelenleg nincs a Földön rabszolgaság, meg szolgaság.

5. cikk

Senkit sem lehet kínvallatásnak, avagy kegyetlen, embertelen vagy lealacsonyító büntetésnek vagy bánásmódnak alávetni.

Remek gondolat ez is. Az USA hogy bánik, a külföldiekkel? A büdös bunkó elnökük, most alázta II. Erzsébet királynőt. Jól van. Lehet, hogy olyan idióta, hogy abban a tíz percben, amennyit késett az etikettet tanulta. Például, hogy nem nyújt kezet. Tudom, tudom. A mi jó kis Viktorunk is elkövette kétszer.   

  1. cikk

Mindenkinek joga van ahhoz, hogy jogalanyiságát bárhol elismerjék.

De, mi a jogalany? A római jogban, Teljes jogképességet csak a szabadok élvezhettek, de ők is csak akkor, ha egyben római polgárok is voltak. Hazánkban először az 1848-as törvények mondták ki azt a jogelvet, hogy minden ember jogképes. A rendi tradíciók miatt, még ezután is fennálltak különbségek  a jogképességben. A fennebb írtak alapján, valamint az előbbiekben megfogalmazottak alapján, nyugodt szívvel mondhatjuk. Ma is jelentős különbségek állnak fenn a jogképességben. Azt mondom, ne firtassuk mi a helyzet az USÁ-ban, ahol ezt ilyen szépen megfogalmazták. Gondoljunk, Afrikára, Ázsiára. Ugye, hogy rengeteg dóga vóna az ENSZ-nek, ebben a cikknek a teljesítésében is. -.appa.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://appasztorik.blog.hu/api/trackback/id/tr6914114317

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása