Szeretett testvéreim, akik vagytok a hitben. Meg még abban a tévhitben, hogy a doppingnak a férfiakra van rossz mellékhatása. Miért is hihetitek ezt? Mindeddig csak a férfiakra való szteroid reakciókról irkáltam. Ez azt a benyomást kelthette, hogy a nők nem szednek szteroidokat, vagy mintha nőknél nem lennének káros mellékhatások. Ez nem így van, ilyen káros, mondhatom kóros reakciók a nőknél is előfordulnak. Sőt! Már sok mindenről beszéltem valóban, de arról nem, hogy milyen hatással van a női szervezetre. Tisztában vele mindenki, hogy a női szervezet teljesen más mint a férfi szervezet. Ennek megfelelően a női szervezet máshogy reagál a szteroidokra. Sarkosan megfogalmazva a véleményt, orvosi szempontból nőknek semmiképpen se ajánlott! Én, mint az egyenjogúság híve, azt mondom. Egyék Ők is nyugodtan, csak mondják meg nekik: nektek sokkal károsabb, mint a férfiaknak. Most, ha visszaemlékeztek arra, amit a férfiaknál mellékhatásként leírtam, akkor bizony azt mondhatjuk, az sem fenékig tejfel. Boncolgassuk, akkor kicsinység, az okokat. Ennek egyszerű oka van. Amint azt már említettem volt, a szteroidok férfi hormonok. Evidens, hogy egy férfi szervezete máshogy reagál a hormonra, mint egy nő szervezete. Érdekességként jegyzem meg, hogy másképpen értékelik a két nemnél a dopping teszteket, a használt dopping szempontjából. Úgy vélik a nőknél fokozottabb ellenőrzésre van szükség. Azon vélemény alapján, hogy a férfiaknál nem olyan nagy gond, ha szteroidokat szed. A nőknél jelent nagy gondot, hiszen férfi hormont visznek be a női szervezetbe. E megfontolás szerint a férfi szervezetében ez természetes, míg a nőiben nem. Kicsit sántít ez a dolog. Ugyanis mindkét nemnél található változó koncentrációban androgén hormon pl. a tesztoszteron. Kétségtelen a férfiaknak lényegesen több van a szervezetükben, mint a nőknek. Most említsük meg azt is, hogy létrehoznak szintetikus tesztoszteronnak megfelelő hatású gyógyszereket is. Kettő olyat is megemlítek, amiről most szólottam. Dianabol és Anavar. E kettő, sem a férfi, sem a női szervezetnek nem anyaga. Lássuk be, hogy a tesztoszteron és az analóg szintetikus szteroidok használata, főleg nagyobb dózisban, erőszakos módon változtatja meg a hormonháztartást. Úgy gondolom, tekintsük át, összefoglaló jelleggel a mellékhatásokat. Tekintettel arra, hogy ezt kellene kidomborítani, nem a jó oldalait. Nem azt mondani. Figyeled, milyen eredményei vannak? Mit gondolsz mitől? Van valami baja? Semmi! Hát akkor? Te nem akarsz nagy bajnok lenni? Tehát azt kellene mondani. Használd, de tudd, ezek történhetnek veled. Ennyi bevezető után nézzük a férfi és a női szervezet a reakcióit tesztoszteron használat esetén.
Volt már róla szó. Férfiaknál heresorvadás következhet be. Nőknél pedig megnőhet a csikló.
Férfiaknál a kezdetben megnövekszik a szexualitás. Ezt követően potenciahiány következik be. Nőknél, összezavarodhat a menstruáció, akár ki is maradhat. Terhesség esetén, nőnemű embriónál a férfias jellegek fokozott megjelenését okozhatja.
Férfiaknál nőies mell képződhet (ginekomasztia). A nőknél többnyire, kisebb lesz a mell. Ezt az edzés számlájára is írják.
Mindkét nemnél megvastagodnak a hangszálak, de csak a nőknél lesz ez által mélyebb a hang.
Mindkét nemnél megváltozik a bőr és a haj minősége. Idő előtt öregedhetnek. Nőknél számos esetben szakállnövekedés következik be.
Mindkét nemnél súlyos májkárosodás lehet a következmény.
Mindkét nemnél megváltoznak koleszterin értékek, (függetlenül attól, hogy orális, vagy befecskendezett szteroid használat történik) Eredmény: megnövekedett infarktusrizikó.
Végül, a szív, a máj és az agy azok a szervek, amelyeket a szteroidok kiemelten terhelnek. Ugye mondanom sem kell, hogy ezek a szervek nemtől függetlenek. Hát drága barátaim: mit mondjak ezek után. Fel! Gyerünk doppingra. -.appa.